panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Pozostałe projekty
Pozostałe projekty
Warsztaty w Krzyżowej Drukuj E-mail
     W dniu 23.05.2024 uczniowie klasy 2a technikum informatycznego i 2b technikum grafiki i poligrafii cyfrowej uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Krzyżowej.
      Zadaniem młodzieży było wykonanie filmu instruktażowego o tematyce ekologicznej. Film miał być wykonany w formie poklatkowej czyli zaawansowanej formie animacji w stylu szybko przewracanych kartek. Polega ona na fotografowaniu, a następnie fizycznym manipulowaniu obiektami w kadrze. Ponieważ wszystkie klatki są odtwarzane po kolei, technika ta pozwala uzyskać efekt ruchu obiektu. Po podziale na grupy uczestnicy zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt ( tablety, statywy itp.) przystąpili do pracy wykorzystując sale dydaktyczne i teren wokół ośrodka. Film miał mieć poprawną animację, spójny przekaz i zawierać narzuconą tematykę.
      Zajęcia warsztatowe są znakomita forma nauki. Istotą ich jest aktywne uczestnictwo w zajęciach wszystkich uczniów a wykładowca jest mentorem i moderatorem podejmowanych działań. Wszyscy członkowie zajęć działają, uczą się wzajemnie, rozwiązują problemy, wyciągają wnioski. Co pokazały dzisiejsze warsztaty ta forma jest dla uczniów bardzo atrakcyjna.


 
 

Akredytacja w sektorze Edukacja Szkolna Drukuj E-mail
       Narodowa Agencja programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację w sektorze Edukacja Szkolna. Akredytacja Erasmusa określana jest mianem „biletu wstępu” do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie. W praktyce oznacza to odejście od corocznych konkursów wniosków oraz stabilne finansowanie na kilka kolejnych lat. Nasza szkoła znalazła się na liście organizacji, którym przyznano akredytacje i pozytywnie oceniono wniosek. Jest to największy sukces zespołu nauczycielek języków obcych, które podjęły się tak ciężkiej pracy. Nauczycielki pani Małgorzata Kałwak, pani Agnieszka Kozłowska i pani Renata Szostak-Chmielarz,  które już od dłuższego czasu pełnią rolę koordynatorek w szkole, podjęły się napisania wniosku i uzyskały dofinansowanie na lata 2023-2027 na realizację mobilności zagranicznych dla uczniów i pracowników Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy😊


 

Europejskie inicjatywy dla sportu  seminarium szkoleniowe. Drukuj E-mail
       8 grudnia 2022 r. nauczycielka naszej szkoły p. Małgorzata Kałwak wzięła udział w seminarium szkoleniowym w Centrum Olimpijskim w Warszawie poświęconym projektom europejskim w ramach programu Erasmus+ Sport oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Seminarium składało się z trzech paneli, na których szczegółowo zostały omówione projekty partnerskie, wydarzenia sportowe, mobilności edukacyjne kadry sportowej oraz założenia Europejskiego Korpusu Solidarności. Podczas szkolenia zostały omówione priorytety i finansowanie projektów międzynarodowych w obszarze sportu dla szkół oraz instytucji zajmujących się sportem oraz perspektywy w obszarze sportu na rok 2023 w programie Erasmus+ Sport.


 

 Konferencja w ramach projektu Dolnośląska Strategia Rozwoju Edukacji Zawodowej Drukuj E-mail
       W dniu 30 listopada 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w konferencji poświęconej rozwoju edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku, która odbyła się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Jako szkoła zawodowa jesteśmy zainteresowani wynikami prac analitycznych dotyczących przyszłego kształcenia zawodowego oraz sytuacją na rynku pracy w województwie dolnośląskim. Głównym celem spotkania było dokonanie szeregu analiz rozwiązań strategicznych w państwach UE i OECD oraz uwarunkowań społeczno-gospodarczych funkcjonowania edukacji zawodowej  w Polsce i na Dolnym Śląsku w oparciu  o dialog z kluczowymi interesariuszami edukacji zawodowej w Regionie. Projekt realizowany jest w partnerstwie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu (Lider projektu) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Wałbrzychu.Podczas spotkania zaprezentowane zostały kluczowe informacje na temat uwarunkowań rozwoju edukacji zawodowej oraz przedstawiono plan dalszych prac nad wypracowaniem założeń do Dolnośląskiej Strategii Edukacji Zawodowej. Zaproszeni zostali przedstawicieli władz samorządowych, instytucji oświatowych,  instytucji rynku pracy i innych zainteresowanych rozwojem edukacji zawodowej na Dolnym Śląsku.


    
Europejski Dzień Języków Drukuj E-mail
       Europejski Dzień Języków obchodzony jest każdego roku 26 września od roku 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy Komisji Europejskiej. W Noworudzkiej Szkole Technicznej w tym roku obchodziliśmy ten dzień 28 września. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału  w warsztatach pt. „Mój Dzień Języków Obcych” przygotowanych przez nauczycielki języka niemieckiego panią Renatę Szostak-Chmielarz i panią Małgorzatę Kałwak. Uczniowie klasy IV B T4 przygotowali  prezentację na temat „Wielokulturowość w Noworudzkiej Szkole Technicznej”. Praca naszych maturzystów przypomniała nam, że na co dzień żyjemy w społeczeństwie wielokulturowym i powinniśmy być otwarci na współprace europejską. Na koniec uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na temat wiedzy Szkocji, który przygotowała pani Agnieszka Kozłowska.
       Europejski Dzień Języków Obcych ma na celu osiągniecie zwiększenie wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz, że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik naszego dziedzictwa kulturowego. Dlatego jako placówka oświatowa od lat staramy się realizować założenia programu ERASMUS+ i propagujemy hasło tego programu:

ZMIENIA ŻYCIE, OTWIERA UMYSŁY

 Dolnośląskie Forum Mobilności Nauczycieli  Erasmus 2022 Drukuj E-mail
       W dniu 22 czerwca w Dolnośląskim Ośrodku Szkolenia Nauczycieli odbyła się konferencja poświęcona mobilnościom edukacyjnym pracowników szkoły w ramach programu Ersmus+.  Wydarzenie zostało zainicjowane przez Dolnośląską Federację Organizację Pozarządowych, która prowadzi na Dolnym Śląsku Regionalny Punkt Informacyjny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ oraz przez Europejski Korpus Solidarności. Udział w konferencji wzięli pracownicy naszej szkoły: pani Dyrektor Brygida Gąsior oraz nauczycielka języka niemieckiego pani Małgorzata Kałwak, która wystąpiła w roli prelegenta przedstawiając działania prowadzone w szkole w ramach programu Erasmus+. Podczas konferencji zostały szczegółowo omówione dwa sektory programu: Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenie zawodowe. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wygląda realizacja projektów w praktyce, w jakie miejsca warto zorganizować mobilności dla pracowników szkoły oraz jakiego typu szkolenia i kursy warto odbywać w ramach programu europejskiego. Wart wspomnieć, że nasza szkoła realizuje już od roku 2017 interesujące mobilności w ramach programu Erssmus+ dla uczniów i pracowników. Uczniowie uczestniczą w stażach na terenie powiatu kłodzkiego oraz w miesięcznych praktykach zagranicznych. Natomiast dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji zaangażowani są w udział w szkoleniach, kursach językowych oraz działaniach typu job shadowing.

 KURS BARMAŃSKI Drukuj E-mail
       20 i 21 grudnia uczniowie III i IV klas technikum hotelarskiego, biorący udział w projekcie „Szkoły sukcesu zawodowego” uczestniczyli w dwudniowym kursie barmańskim, przeprowadzonym przez profesjonalistę - barmana, pana Dariusza Owczarka. Poznali różne rodzaje alkoholi oraz ich wykorzystanie do przygotowywania drinków i koktajli alkoholowych, rodzaje szkła i ich zastosowanie do podawania napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz najróżniejszy sprzęt barmański stosowany za barem. Nauczyli się zasad przygotowywania receptur oraz sporządzania różnych rodzajów koktajli, wykorzystując najważniejsze techniki – build, shake, stir, muddle, blend i throw. Samodzielnie przygotowywali wybrane przez prowadzącego drinki, stosując się do jego wskazówek. Szkolenie było bardzo ciekawe, prowadzone w wyjątkowej atmosferze. Pozwoliło uczniom wyćwiczyć najważniejsze umiejętności, niezbędne w pracy barmana.

 
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 11 z 34