panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

160 dni 8 godzin 18 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Pozostałe projekty
Pozostałe projekty
Programowanie z eTwinning Drukuj E-mail
W dniach 24-25 listopada 2017 r. dwie nauczycielki języków obcych Noworudzkiej Szkoły Technicznej pani Agnieszka Kozłowska oraz pani Małgorzata Kałwak wzięły udział w krajowym seminarium kontaktowym „Programowanie z eTwinning” we Wrocławiu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Akcję patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem seminariów jest doskonalenie umiejętności programowania, inspiracja nauczycieli do jeszcze większej innowacyjności oraz zachęcenie uczniów do korzystania z nowoczesnych technologii.

Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning  Programowanie z eTwinning
Czytaj całość...
Projekt dla absolwentów Drukuj E-mail
Zapraszamy absolwentów szkół do udziału w projekcie pn.: "W młodych siła".

W młodych siła

Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Projekt dla osób w wieku 15-29 lat, które szukają pracy, chcą podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć doświadczenie zawodowe.
 
W ramach oferowanego wsparcia proponujemy:
Czytaj całość...
Dzień Przedsiębiorczości 2015 - startujemy Drukuj E-mail
Dwunasta edycja projektu w naszej szkole odbędzie  się 25 marca 2015 r. pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość: odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową, zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Dzień Przedsiębiorczości 2015 - startujemy  Dzień Przedsiębiorczości 2015 - startujemy
Szkolny koordynator - Marta Augustynowska-Klincewicz
ARS, czyli jak dbać o miłość Drukuj E-mail
Noworudzka Szkoła Techniczna przystąpiła do programu edukacyjnego pn. : „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Program realizowany jest w ramach projektu pn.: „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu i tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Głównym celem Programu jest ograniczenie spożywania alkoholu, tytoniu i innych substancji psychoaktywnych przez kobiety w wieku 15 – 49 lat.

ARS, czyli jak dbać o miłość
Czytaj całość...
Dzień przedsiębiorczości 2013 Drukuj E-mail
Już po raz dziesiąty startujemy 17 kwietnia 2013r. w projekcie edukacyjnym „Dzień przedsiębiorczości”. Nasi uczniowie biorą udział w programie jednodniowych praktyk dzięki współpracy szkoły z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.


Projekt ma zasięg ogólnopolski, a Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide, najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającej obecnie w stu dwudziestu krajach. W programach Fundacji wzięło udział ponad 5 milionów uczniów, którzy ucząc się poprzez działanie, poznali zagadnienia przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu.

Czytaj całość...
Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku Drukuj E-mail
Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku
Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2007-2013.
Priorytet 7:  „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku”
Działanie nr 7.2 „Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych”
Nazwa projektu: „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku
Nr projektu: RPDS.07.02.00-02-015/09

     Celem projektu jest utworzenie na bazie istniejących placówek edukacyjnych sieci centrów kształcenia zawodowego w następujących branżach: budowlanej, elektryczno-energetycznej, hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej, informatycznej, mechanicznej, mechatroniczno-elektronicznej, samochodowej, poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt dydaktyczny, zgodny z podstawami kształcenia w zawodach przynależnych do poszczególnych branż oraz wymogami regionalnego rynku pracy.  Liderem Projektu zawiązanego partnerstwa jest Województwo Dolnośląskie, w projekcie bierze udział dziewięciu partnerów z województwa.

Czytaj całość...
Szkolenie Liderów Ekologii Drukuj E-mail
W dniach 16 i 17 listopada 2012 roku, braliśmy udział w szkoleniu "Liderów Ekologii" w ramach Projektu Szkoła Liderów Lokalnych. Wyjechaliśmy do przepięknie ulokowanego schroniska "Orzeł" w Górach Sowich. Po przyjeździe i wypiciu ciepłej herbaty, zaczęliśmy nasze szkolenie. Szkolenie prowadzili członkowie Ekoklubu "Drzewo Życia", zajęcia które prowadzili były bardzo ciekawe i wiele można było z nich wywnioskować. Naukę zaczęliśmy od teorii czyli: jakie są cele i struktura ekoklubów, jak założyć w szkole swój własny ekoklub, jakie są metody prowadzenia zajęć terenowych oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Drugiego, ostatniego dnia wybraliśmy się do lasu, aby nauczyć się pracować w terenie. Nauka ta obejmowała posługiwanie się azymutem, a także rozpoznawanie gatunków drzew, roślin leśnych i zwierząt. Wraz z kolegą i koleżankami dobrze wspominamy ten wyjazd, mamy nadzieję, że będzie takich więcej.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 11 z 21