panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Podziękowanie od Fundacji Młodzieżowa Przedsiębiorczość
Podziękowanie od Fundacji Młodzieżowa Przedsiębiorczość Drukuj E-mail
W listopadowy, trochę zimny i pochmurny dzień u nas w szkole zostały przeprowadzone zajęcia pod patronatem projektu "Światowy Tydzień Przedsiębiorczości". Atmosfera została rozgrzana wizytą na lekcji przedsiębiorczości Pani Rzecznik Praw Konsumenta z Kłodzka. Pani Agnieszka Lebda opowiedziała nam m.in. jak można rozstrzygać spory konsumenta, przedstawiła cechy pozasądowych form rozstrzygania sporów takich jak: elastyczność, szybkość oraz dobrowolność.

Podziękowanie od Fundacji Młodzieżowa Przedsiębiorczość  Podziękowanie od Fundacji Młodzieżowa Przedsiębiorczość  Podziękowanie od Fundacji Młodzieżowa Przedsiębiorczość

Bezpośrednio od fachowca, jakim niewątpliwie jest Pani Rzecznik, wiemy jak bezpiecznie kupować np. w Internecie, oraz jaka jest różnica pomiędzy gwarancją a rękojmią. Z sali padało wiele pytań bo jesteśmy wszyscy konsumentami i zdażały nam sie już różne - nie zawsze dobre doświadczenia domagania się swoich praw od sprzedawców. Pani Rzecznik Praw Konsumenta w krótki i zrozumiały sposób przekazała nam wiele informacji, które na pewno przydadzą się w życiu codziennym.

autorki tekstu - Anna Plewniak, Weronika Ciachera 1b
zdjęcia Bartek Polański 2c
koodrynator projektu  Marta Augustynowska - Klincewicz