panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Jaseka pt. Gwiazda jeszcze nie zgasa
Jaseka pt. Gwiazda jeszcze nie zgasa Drukuj E-mail
20 stycznia 2017 odbyy si w NST szkolne jaseka pt. ”Gwiazda jeszcze nie zgasa”. Uczniowie przygotowali spektakl teatralny w którymi  przedstawili histori typowej, wspóczesnej  polskiej rodziny wraz z jej problemami; ojca pracujcego za granic i matki - na której spoczywa obowizek i trud wychowania dzieci.  W rodzinie jest trójka dzieci; syn, który ju studiuje i pracuje ,ma take swój pogld na ycie, oraz dwie córki: kapryna 16- latka i 6 - letnia, pena marze i nadziei na to, e tata przyjedzie na wita. 

Jaseka pt. ”Gwiazda jeszcze nie zgasa”  Jaseka pt. ”Gwiazda jeszcze nie zgasa”  Jaseka pt. ”Gwiazda jeszcze nie zgasa”

Najwaniejszym przesaniem jaseek byy zacytowane sowa Matki Teresy z Kalkuty „Zawsze ilekro si umiechasz do swojego brata i wycigasz do niego rk - jest BOE NARODZENIE..., kiedy rezygnujesz z zasad, które jak elazna obrcz uciskaj ludzi w ich samotnoci - jest BOE NARODZENIE... Chodzi o to, aby Boe Narodzenie nie koczyo si na witach, ale trwao przez cay rok”.
Na koniec uczennice z klasy 3 technikum hotelarskiego zaprezentoway koldy: „Cicha noc” i „Anio pasterzom mówi” w jzyku migowym.