panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA Drukuj E-mail
Noworudzka Szkoa Techniczna w roku  2016 zakwalifikowaa si do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowa uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wród dzieci i modziey, w tym zakup nowoci wydawniczych. 
Celem tego programu jest wzmocnienie: zainteresowa i aktywnoci czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzcych szkoy oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsiwzi w obszarze rozwijania zainteresowa uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

NST zoya dwa wnioski dla technikum i szkoy zawodowej, które zostay pozytywnie rozpatrzone. Przyznana kwota dotacji to 14 480 z, wkad wasny organu prowadzcego – 3620 z. Wane byy przede wszystkim potrzeby i zainteresowania czytelników i to oni mogli zdecydowa jakie ksiki chc czyta. Przy planowaniu zakupów uwzgldniono potrzeby uczniów niepenosprawnych. Zakupiono 700 pozycji ksikowych i 20 audiobooków. W ramach programu przeprowadzono wiele dziaa promujcych czytelnictwo: konkursy, projekty edukacyjne, udzia w ogólnopolskich akcjach czytelniczych, udzia w spotkaniach autorskich, promocjach ksiki, otwarciu wystawy, targach ksiki, a take wspópracowano z Miejsk Bibliotek Publiczn w Nowej Rudzie oraz z Bibliotek Pedagogiczn.