panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

61 dni 6 godzin 2 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Biblioteka arrow Aktualnoci arrow KONSTYTUCJA 3 MAJA
KONSTYTUCJA 3 MAJA Drukuj E-mail
Konstytucja 3 maja, wac. Ustawa Rzdowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulujca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje si, e Konstytucja 3 maja bya pierwsz w Europie i drug na wiecie (po konstytucji amerykaskiej z 1787 r.) nowoczesn, spisan konstytucj. Konstytucja 3 maja zostaa ustanowiona ustaw rzdow przyjt tego dnia przez sejm. Zostaa zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA   KONSTYTUCJA 3 MAJA

W Bibliotece Szkolnej NST uczniowie klasy 2cT Patryk Goraj i Pawe Jarzyski pod opiek Beaty Skibiskiej przygotowali, z tej okazji, wystaw.