panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

30 dni 23 godzin 10 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 39 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6532160

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Uprawnienia SEP dla elektryków !!! Drukuj E-mail
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoły Technicznej pod opieką nauczyciela Romana Głaza, przystąpili do państwowego egzaminu kwalifikacyjnego SEP. Egzamin zdali wszyscy uczniowie, którzy do niego przystąpili i uzyskali uprawnienia pozwalające na podjęcie pracy zawodowej przy obsłudze i eksploatacji urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV.

Uprawnienia SEP dla elektryków  Uprawnienia SEP dla elektryków  Uprawnienia SEP dla elektryków

Zdobyty dokument uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji do 1 kV, są ważne 5 lat po czym wymagają powtórnego egzaminu, gdyż w tej dziedzinie postęp techniczny jest tak szybki, że wymagane jest ciągłe uzupełnianie i kontrolowanie wiedzy technicznej. Stowarzyszenie Elektryków Polskich istnieje od 1946 roku i stanowi część ogólnopolskiej organizacji społecznej. SEP skupia naukowców, inżynierów i techników elektryków, elektroników i informatyków wszystkich specjalności. Nadrzędnym zadaniem Stowarzyszenia jest podnoszenie wiedzy technicznej w zakresie szeroko rozumianej elektryki, oddziaływanie na środowisko elektryków i jego integrację, dbanie o etykę zawodową oraz udzielanie pomocy związanej z wdrażaniem nowoczesnych technologii i przepisów.
Nowości
Popularne