panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Uprawnienia SEP dla elektrykw !!!
Uprawnienia SEP dla elektrykw !!! Drukuj E-mail
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoy Technicznej pod opiek nauczyciela Romana Gaza, przystpili do pastwowego egzaminu kwalifikacyjnego SEP. Egzamin zdali wszyscy uczniowie, którzy do niego przystpili i uzyskali uprawnienia pozwalajce na podjcie pracy zawodowej przy obsudze i eksploatacji urzdze elektrycznych o napiciu do 1 kV.

Uprawnienia SEP dla elektrykw  Uprawnienia SEP dla elektrykw  Uprawnienia SEP dla elektrykw

Zdobyty dokument uprawnia do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji do 1 kV, s wane 5 lat po czym wymagaj powtórnego egzaminu, gdy w tej dziedzinie postp techniczny jest tak szybki, e wymagane jest cige uzupenianie i kontrolowanie wiedzy technicznej. Stowarzyszenie Elektryków Polskich istnieje od 1946 roku i stanowi cz ogólnopolskiej organizacji spoecznej. SEP skupia naukowców, inynierów i techników elektryków, elektroników i informatyków wszystkich specjalnoci. Nadrzdnym zadaniem Stowarzyszenia jest podnoszenie wiedzy technicznej w zakresie szeroko rozumianej elektryki, oddziaywanie na rodowisko elektryków i jego integracj, dbanie o etyk zawodow oraz udzielanie pomocy zwizanej z wdraaniem nowoczesnych technologii i przepisów.