panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow EURES arrow Podsumowanie projektu Praktyki w Austrii dla najlepszych
Podsumowanie projektu Praktyki w Austrii dla najlepszych Drukuj E-mail
29 maja 2017 r. w Dolnolskim Wojewódzkim Urzdzie Pracy we Wrocawiu odbyo si spotkanie, na którym pracownicy urzdy podsumowali projekt: „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. W tym roku zakoczya si ju VI edycja. Projekt zosta zainicjowany pierwszy raz na przeomie roku 2011/2012 w wyniku wspópracy doradców EURES z Arbeitsmarkt  Service Salzburg i Vorarlberg oraz DWUP we Wrocawiu. Projekt skierowany jest do szkó ponadgimnazjalnych z Dolnego lska ksztaccych w zawodach z brany hotelarskiej i gastronomicznej. W roku szkolnym 2016/2017 w projekcie wzio udzia  9 szkó, na 44 uczniów chtnych na praktyki zagraniczne zakwalifikowao si 26 uczniów, w tym 3 uczennice Noworudzkiej Szkoy Technicznej.

Podsumowanie projektu Praktyki w Austrii dla najlepszych  Podsumowanie projektu Praktyki w Austrii dla najlepszych  Podsumowanie projektu Praktyki w Austrii dla najlepszych

Uczennice miay moliwo pracowa w najbardziej rozwinitych turystycznie miejscowociach w Austrii, w hotelach i pensjonatach 4- i 5-gwiazdkowych. Podczas trwania praktyk zdobyy wiedz i dowiadczenie z zakresu profesjonalnej obsugi goci hotelowych oraz serwowania regionalnych potraw austriackich oraz nabyli umiejtnoci uniwersalne takie jak przeamanie bariery jzykowej i kulturowej. Na zakoczenie tegorocznej edycji projektu wrczono pani dyrektor Brygidzie Gsior oraz pani Magorzacie Kawak podzikowania za udan wieloletni wspóprac i zaangaowanie.