panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

155 dni 7 godzin 23 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow Sukcesy modych informatykw w NST
Sukcesy modych informatykw w NST Drukuj E-mail
Od kilku lat w Noworudzkiej Szkole Technicznej dziaa Lokalna Akademia sieciowa firmy Cisco (Cisco Networking Academy). CISCO jest najwikszym na wiecie producentem profesjonalnych rozwiza sieciowych i zarazem orodkiem szkolcym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne moliwoci rozwojowe dla uczniów naszej szkoy i zwiksza ich szanse na rynku pracy. Od kilku lat instruktorem Akademii Cisco w NST jest Wiesaw Kowalski, który systematycznie szkoli si w tym kierunku.

Sukcesy modych informatykw w NST   Sukcesy modych informatykw w NST   Sukcesy modych informatykw w NST

W ramach Akademii Cisco uczniowie NST kadego roku uczestnicz w midzynarodowych konkursach informatycznych. W tym roku szkolnym brali udzia w dwóch wanych rywalizacjach: „IT Essentials” i „CCENT NetRiders”- konfiguracja i administrowanie sieciami komputerowymi Cisco CCENT.
W ramach wspópracy z SUSE Polska i On-Line Education uczniowie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „Potyczki Modych Adminów”. Jest to konkurs z zakresu administrowania systemami operacyjnymi klasy SUSE Linux Enterprise.
Celem konkursów jest rozwój i ksztatowanie mylenia zgodnego z dobr praktyk administrowania serwerami i sieciami komputerowymi oraz popularyzacja posugiwania si technologiami z nimi zwizanymi.
Na kadym etapie konkursu uczniowie rozwizuj praktyczne zadania. Wykonanie kadego polecenia na etapach kwalifikacji sprawdza automatyczny system komputerowy, na etapie finau rozwizania sprawdzane s indywidualnie przez zespó techniczny wyznaczony przez organizatorów.
Cieszy nas, e uczniowie NST zakwalifikowali si do finau midzynarodowego konkursu IT Essentials i rywalizuj z modymi ludmi z caej Europy. Sukcesem uczniów NST Akademii Cisco jest liczba finalistów (5 osób): Artur Koco, Patryk Juszczak, Adam Szpilowski, Dominik Jówiakowski, Dawid Piaskowski.

Dla porównania ze wszystkich Akademii Holenderskich i Hiszpaskich awansowaa 1 osoba, Greckich  i Wgierskich awansoway 3 osoby, Francuskich  i Bugarskich 5 osób.
Noworudzka Szkoa Techniczna szkoli modych informatyków w zawodzie, który wci jest poszukiwany na rynku pracy, daje im realne szanse na przysz karier zawodow i wysokie zarobki.