panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 13 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6635190

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS Drukuj E-mail
Noworudzka Szkoła Techniczna przyzwyczaiła już wszystkich do tego, że chętnie nawiązuje kontakty z lokalnymi firmami, które stają się partnerami w procesie kształcenia zawodowego. Zyskuje na tym przede wszystkim młodzież, która może kształcić się wykorzystując potencjał partnerskich firm oraz poznawać rzeczywiste warunki przyszłej pracy. Zyskują również pracodawcy, którzy mogą przygotować uczniów do pracy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, a w przyszłości zatrudniać pracowników, których sami wykształcili. Tym razem szkoła, której tradycje poligraficzne są znane nie tylko w okolicy Nowej Rudy, ale również w całej Polsce nawiązuje kontakty ze światowym liderem w produkcji maszyn introligatorskich – firmą Kolbus.

NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS  NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS  NOWORUDZKA SZKOŁA TECHNICZNA NAWIĄZUJE KONTAKTY Z FIRMĄ KOLBUS


Zakłady Kolbus mieszczą się w miejscowości  Rahden, we Wschodniej Westfalii. Firma posiada 250 letnią historię, zatrudnia łącznie, na całym świecie ok. 1300 pracowników, a jej obrót w 2008 r. szacowany był na 164 miliony euro. Głównymi produktami firmy są maszyny introligatorskie, kompletne linie technologiczne introligatorskie do produkcji książek, czasopism i wyrobów biurowych, w tym również urządzenia i linie produkcyjne współpracujące z urządzeniami do druku cyfrowego.
Pierwsze kontakty z firmą Kolbus zostały nawiązane w 2011 r., poprzez przedsiąbiorstwo Introzap, która jest przedstawicielem Kolbusa w Polsce. W uroczystościach rocznicowych firmy Kolbus w Rahden uczestniczyła wówczas szkolna delegacja.
Prowadzone obecnie rozmowy z przedstawicielami firmy Kolbus zmierzają do podjęcia przez szkołę kształcenia kandydatów na przyszłych pracowników działu serwisowego. Niemieckie przedsiębiorstwo dla chętnych uczniów z różnych kierunków technicznych, którzy przejdą proces kwalifikacji oferuje wycieczki do zakładu w Rahden, miesięczne praktyki  i staże, po odbyciu których, najlepsi uzyskają możliwość zatrudnienia w dziale serwisowym tego zakładu. Ponieważ 90% produkcji Kolbusa jest wysyłanych za granicę, więc oprócz godziwego wynagrodzenia serwisanci mają okazję zwiedzenia świata.
Nowy partner Noworudzkiej Szkoły Technicznej to kolejna nowe szanse dla uczniów szkoły. Szansa na poznanie zaawansowanych technologii z pogranicza automatyki, mechatroniki, informatyki i konstrukcji maszyn. To także szansa na przyszłą dobrze płatną i ciekawą pracę w międzynarodowej firmie.
Nowości
Popularne