panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej.
Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej. Drukuj E-mail
W dniu 13 września 2017 roku uczniowie klasy 4cT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili 30 jubileuszowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2017 - największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Wycieczka ta była nagrodą dla uczniów za bardzo dobrze zdane egzaminy zawodowe.

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej  Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej  Wycieczka na Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB w Bielsku Białej

Dzięki wsparciu finansowemu ZPAS S.A,  uczniowie NST mogli osobiście zobaczyć i dotknąć najnowsze i najnowocześniejsze rozwiązania jakie funkcjonują w branży elektro-energetycznej. Wyjazd ten niezwykle wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.

Wśród ponad 700 wystawców z Europy i Azji uczniowie spotkali zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość liczących się, krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.  Wśród zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami światowymi z zakresu wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej nie zabrakło także przyszłych elektryków z NST z Nowej Rudy. ZPAS S.A wystawił się w hali głównej targów. Wśród rozwiązań, które zaprezentowali było wiele nowości oraz dobrze znane rozwiązania. Pokazano między innymi nową szafę serwerową IT, rozdzielnicę, pulpit sterowniczy z tablicą multimedialną i wiele więcej.
Targom towarzyszyły również konferencje, seminaria i prezentacje wystawców. Było to także doskonałe forum dla rozmów o aktualnych kierunkach rozwoju branży oraz wdrażanych innowacjach.