panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Porzdkowanie grobowca Familie Rose
Porzdkowanie grobowca Familie Rose Drukuj E-mail
„wiata cmentarz rozjaniy, e a una bije w dali, Lecz i takie s mogiy, gdzie nikt lampki nie zapali.”

Noworudzka Szkoa Techniczna, pielgnujc dawne tradycje Szkoy Poligraficznej, nie zapomniaa o grobowcu rodzinnym Familie Rose,  wacicieli przedwojennej drukarni i wydawnictwa w Nowej Rudzie oraz zaoycieli  Szkoy Poligraficznej.Uczniowie  technikum cyfrowych procesów graficznych nastpcy dawnej poligrafii udali si na miejski cmentarz by uporzdkowa ten zapomniany grobowiec. Zaopatrzeni w mioty, grabie, rkawice oraz inne rodki czystoci stanli na wysokoci zadania  i uporzdkowali t pikn i oryginaln mogi.

 Porzdkowanie grobowca Familie Rose  Porzdkowanie grobowca Familie Rose  Porzdkowanie grobowca Familie Rose

By równie czas na refleksj oraz chwila wspomnie, jak poligrafii uczono  tu po zaoeniu szkoy, a jak to wyglda dzisiaj. Uczniowie klasy III  c T wykazali si ogromn pracowitoci, ale równie pokazali  wielkie serce skierowane na pami o tych którzy odeszli, a którzy tak wiele zrobili dla rozwoju naszego miasta.