panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 67 gości online

Statystyka

odwiedzających: 6634177

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Otwarta Firma 2017 Drukuj E-mail
Otwarta Firma to program realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości- największego na świecie wydarzenia promującego przedsiębiorczość. Realizacja Programu polega na zorganizowaniu dla uczniów szkoły ponadgimnazjalnej spotkania w szkole z przedstawicielem firmy bądź instytucji. Spotkanie stanowi świetną okazję do zrealizowania treści nauczania i wychowania z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz treści związanych z przygotowaniem uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy.

Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017

Dzisiaj w naszej szkole, na lekcji podstaw przedsiębiorczości, gościła Pani Agnieszka Żak. Pani prawnik jest właścicielką Kancelarii "Lex-Training. Kancelaria prawniczo-medialna Żak A." w Nowej Rudzie. Pani Agnieszka opowiadała o zakładaniu własnej działalności gospodarczej, a także o tym, na co zwracać uwagę podczas takiego przedsięwzięcia. Następnie dowiedzieliśmy się, która umowa jest najlepsza dla pracownika oraz czym jest dla pracownika umowa zlecenie i umowa o dzieło. Niestety Pani Agnieszce zabrakło czasu na omówienie szczegółów tych umów, więc przyjedzie do nas w niedalekiej przyszłości. Uczniom podobały się te zajęcia, ochoczo zadawali pytania. Oto niektóre z nich: "Jeżeli prosimy o podwyżkę w tym roku, a od kolejnego roku zmienia się płaca minimalna, to podwyżka będzie do starej płacy minimalnej czy nowej?" (Ewelina Mądrzyk). „Jak wyglądają dofinansowania z Urzędu Pracy i UE na założenie własnej firmy?”. „ Czy umowa zlecenie może być podpisywana „ w nieskończoność” z obecnym pracodawcą?” ( Magdalena Charko).
Odpowiedzi Pani prawnik były bardzo wyczerpujące i zadowalające. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty.Pani Żak otrzymała od nas zaproszenia na kolejne spotkanie oraz słodkie podziękowanie.

autor: Oliwia Barczyk
klasa 2b, technik hotelarstwa
Nowości
Popularne