panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Otwarta Firma 2017
Otwarta Firma 2017 Drukuj E-mail
Otwarta Firma to program realizowany w ramach wiatowego Tygodnia Przedsibiorczoci- najwikszego na wiecie wydarzenia promujcego przedsibiorczo. Realizacja Programu polega na zorganizowaniu dla uczniów szkoy ponadgimnazjalnej spotkania w szkole z przedstawicielem firmy bd instytucji. Spotkanie stanowi wietn okazj do zrealizowania treci nauczania i wychowania z zakresu podstaw przedsibiorczoci oraz treci zwizanych z przygotowaniem uczniów do wiadomego wyboru cieki edukacyjnej i wejcia na rynek pracy.

Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017  Otwarta Firma 2017

Dzisiaj w naszej szkole, na lekcji podstaw przedsibiorczoci, gocia Pani Agnieszka ak. Pani prawnik jest wacicielk Kancelarii "Lex-Training. Kancelaria prawniczo-medialna ak A." w Nowej Rudzie. Pani Agnieszka opowiadaa o zakadaniu wasnej dziaalnoci gospodarczej, a take o tym, na co zwraca uwag podczas takiego przedsiwzicia. Nastpnie dowiedzielimy si, która umowa jest najlepsza dla pracownika oraz czym jest dla pracownika umowa zlecenie i umowa o dzieo. Niestety Pani Agnieszce zabrako czasu na omówienie szczegóów tych umów, wic przyjedzie do nas w niedalekiej przyszoci. Uczniom podobay si te zajcia, ochoczo zadawali pytania. Oto niektóre z nich: "Jeeli prosimy o podwyk w tym roku, a od kolejnego roku zmienia si paca minimalna, to podwyka bdzie do starej pacy minimalnej czy nowej?" (Ewelina Mdrzyk). „Jak wygldaj dofinansowania z Urzdu Pracy i UE na zaoenie wasnej firmy?”. „ Czy umowa zlecenie moe by podpisywana „ w nieskoczono” z obecnym pracodawc?” ( Magdalena Charko).
Odpowiedzi Pani prawnik byy bardzo wyczerpujce i zadowalajce. Z niecierpliwoci oczekujemy kolejnej wizyty.Pani ak otrzymaa od nas zaproszenia na kolejne spotkanie oraz sodkie podzikowanie.

autor: Oliwia Barczyk
klasa 2b, technik hotelarstwa