panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

185 dni 17 godzin 13 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 20 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 6318579

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
XIV Midzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic Drukuj E-mail
Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej to nie tylko zainteresowani nowinkami technicznymi modzi  ludzie, którzy zdobywaj nagrody w konkursach technicznych czy informatycznych, ale równie wraliwi i otwarci na wiat wielbiciele literatury, teatru i filmu.
 I cho w dzisiejszym wiecie nie jest modne czytanie ksiek czy zainteresowania literackie, wielu z nich nie tylko duo czyta,  ale take pisze, i osiga na tym polu niemae sukcesy.  Wiersze, opowiadania i eseje  to najczciej wybierane przez modych techników formy literackie.

XIV Midzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Midzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Midzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.

Uczniowie NST systematycznie  uczestnicz w konkursach literackich i poetyckich, organizowanych przez róne instytucje.
Z okazji XIV Midzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „ Poeci bez granic” odbywajcego si w Polanicy Zdroju grupa uczniów NST wzia udzia w I Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez Teatr Zdrojowy- Centrum Kultury i Promocji, Towarzystwo Mioników Polanicy oraz Zwizek Literatów Polskich.
16 listopada 2017 roku w NST gocili dwaj wyjtkowi gocie, uczestnicy festiwalu:  Andrzej Dbkowski, poeta i krytyk literacki, redaktor naczelny „ Gazety Kulturalnej” oraz  Szymon Koprowski, pisarz i rysownik, autor wystawy uwietniajcej tegoroczny Midzynarodowy Festiwal Poezji w Polanicy.  
Spotkanie z uczniami odbyo si w bibliotece szkolnej, a jego  przygotowaniem zajy si Beata  Skibiska i Renata Kowalska. W niezwykle miej i penej humoru atmosferze modzi wielbiciele literatury mogli porozmawia o poezji i warsztacie twórczym oraz poprosi  o ocen wasnych wierszy i opowiada.
Dwie uczennice NST,  wyrónione w I Powiatowym Konkursie Literackim, zostay zaproszone na otwarcie imprezy, która miaa miejsce 17 listopada 2017 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy. Nagrody wrczyli laureatom przedstawiciele Starostwa Powiatu Kodzkiego.
     Ewelina Mdrzyk, uczennica klasy drugiej technikum zaja II miejsce w kategorii „Proza”, a Dagmara Sotys, tegoroczna absolwentka technikum, zaja III miejsce w kategorii „Poezja”. To spory sukces modych autorek, bowiem w jury konkursu  zasiadali czonkowie Dolnolskiego Oddziau Zwizku Literatów Polskich.
Nowoci
Popularne