panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic
XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic Drukuj E-mail
Uczniowie Noworudzkiej Szkoły Technicznej to nie tylko zainteresowani nowinkami technicznymi młodzi  ludzie, którzy zdobywają nagrody w konkursach technicznych czy informatycznych, ale również wrażliwi i otwarci na świat wielbiciele literatury, teatru i filmu.
 I choć w dzisiejszym świecie nie jest modne czytanie książek czy zainteresowania literackie, wielu z nich nie tylko dużo czyta,  ale także pisze, i osiąga na tym polu niemałe sukcesy.  Wiersze, opowiadania i eseje  to najczęściej wybierane przez młodych techników formy literackie.

XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.  XIV Międzynarodowy Festiwal Poezji Poeci bez granic.

Uczniowie NST systematycznie  uczestniczą w konkursach literackich i poetyckich, organizowanych przez różne instytucje.
Z okazji XIV Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „ Poeci bez granic” odbywającego się w Polanicy Zdroju grupa uczniów NST wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez Teatr Zdrojowy- Centrum Kultury i Promocji, Towarzystwo Miłośników Polanicy oraz Związek Literatów Polskich.
16 listopada 2017 roku w NST gościli dwaj wyjątkowi goście, uczestnicy festiwalu:  Andrzej Dębkowski, poeta i krytyk literacki, redaktor naczelny „ Gazety Kulturalnej” oraz  Szymon Koprowski, pisarz i rysownik, autor wystawy uświetniającej tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Poezji w Polanicy.  
Spotkanie z uczniami odbyło się w bibliotece szkolnej, a jego  przygotowaniem zajęły się Beata  Skibińska i Renata Kowalska. W niezwykle miłej i pełnej humoru atmosferze młodzi wielbiciele literatury mogli porozmawiać o poezji i warsztacie twórczym oraz poprosić  o ocenę własnych wierszy i opowiadań.
Dwie uczennice NST,  wyróżnione w I Powiatowym Konkursie Literackim, zostały zaproszone na otwarcie imprezy, która miała miejsce 17 listopada 2017 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy. Nagrody wręczyli laureatom przedstawiciele Starostwa Powiatu Kłodzkiego.
     Ewelina Mądrzyk, uczennica klasy drugiej technikum zajęła II miejsce w kategorii „Proza”, a Dagmara Sołtys, tegoroczna absolwentka technikum, zajęła III miejsce w kategorii „Poezja”. To spory sukces młodych autorek, bowiem w jury konkursu  zasiadali członkowie Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.