panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Konferencja pt.DZIEDZICTWO KRESW
Konferencja pt.DZIEDZICTWO KRESW Drukuj E-mail
07 grudnia 2017 uczniowie NST w Nowej Rudzie wzili udzia w  konferencji pt. „Dziedzictwo Kresów” w sali obrad  Starostwa  Powiatowego  w Kodzku.
Konferencja bya efektem wspópracy midzy organizatorami: Powiatem Kodzkim i Dolnolskim Orodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocawiu, w zakresie realizacji projektu pt. „Tosamo Dolnolzaków – Unia Wielu Kultur”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele, uczniowie szkó ponadpodstawowych z powiatu kodzkiego.

DZIEDZICTWO KRESW        

Projekt dotyczy szeroko rozumianej wielokulturowoci Dolnego lska, a gównym jego celem jest  pogbianie wiadomoci historycznej mieszkaców regionu oraz budowanie poczucia wspólnej tosamoci regionalnej z poszanowaniem dziedzictwa przodków. Wykad rozpocz Stanisaw Srokowski – pisarz, publicysta i tumacz, autor opowiada, na kanwie których powsta scenariusz Wojciecha Smarzowskiego do filmu pt. „Woy”. Poruszy w swoim wystpieniu tematyk „Wielkoci i dramatu polskich Kresów”.  Magorzata Lubaska  – konsultant Dolnolskiego Orodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocawiu, wygosia wykad pt. „Edukacja regionalna – sztuka budowania dialogu” Konferencj zakoczyo wystpienie Bronisawa MJ Kamiskiego- historyka, publicysty dotyczce "Dunajów -  dziedzictwo Renesansu na Kresach".