panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Drukuj E-mail
12 grudnia 2017 r. odbył się czwarty powiatowy konkurs piosenki obcojęzycznej, zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz drugi odbył się w sali widowiskowej. W odróżnieniu od poprzednich edycji miał on tym razem charakter świąteczny, w związku z czym uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować utwór o tematyce bożonarodzeniowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. Głównymi celami konkursu było między innymi propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
Konkurs odbywał się w dwóch turach. W pierwszej turze wystąpili soliści i zespoły szkół podstawowych i gimnazjalnych, a w drugiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Laureatką I miejsca została uczennica 3 klasy gimnazjum przy Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku Aleksandra Łabędź, która wykonała piosenkę „Sleigh Ride” autorstwa Leroya Andersona. Występ cechowała ciekawa aranżacja utworu  i wysoki profesjonalizm tak młodej wokalistki.
II miejsce w tej kategorii zdobyła Kamila Jania z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie. Zaśpiewała utwór pt.” You would have loved this”. Natomiast III miejsce wywalczyła Martyna Szmidt ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie.
Zdobywczynią I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Julia Jaroszewska-Świtaj, która ciekawie zinterpretowała utwór Deana Martina „Let it snow”. Uczennica zachwyciła również swoim talentem wokalnym. Natomiast drugie miejsce zajęła Urszula Drąg z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. Co ciekawe, laureatki I i II miejsca podczas finałowej prezentacji nagrodzonych wykonań spontanicznie połączyły siły i wspólnie zaśpiewały utwór, który przyniósł im szczęście.  Na III miejscu uplasował się duet z Noworudzkiej Szkoły Technicznej Marek Lisowski i towarzyszący mu na gitarze Kamil Raróg. W tym miejscu należą się wielkie brawa dla Marka, który pomimo infekcji świetnie zaprezentował utwór, podnosząc dodatkowo jego  walor artystyczny poprzez grę na pianinie. W tym roku nowością była też Nagroda Publiczności ufundowana przez Poseł na Sejm RP Panią Monikę Wielichowską, która od samego początku wspiera naszą inicjatywę i uczestniczy w naszym przedsięwzięciu na tyle, na ile pozwala jej szereg obowiązków z tytułu pełnionej funkcji. Nagrodę Publiczności otrzymał Marek Lisowski, wspomniany wcześniej uczeń Noworudzkiej Szkoły Technicznej.
Warto też wspomnieć o występach reprezentantek Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku, którym niewiele zabrakło do zdobycia wyróżnienia. Wystąpili oni bowiem z ciekawymi utworami przy udziale własnych instrumentów.
Nagrody zostały wręczone przez Dyrektora Wydziału Oświaty w Kłodzku, Panią Anetę Kościuk oraz vice dyrektora NST Pana Jerzego Kornatę. Mogliśmy je ufundować dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Nowej Rudzie, Urzędu Gminy w Nowej Rudzie oraz Biura Poselskiego Poseł na Sejm Moniki Wielichowskiej.
Następna edycja konkursu już za rok. Cieszymy się, że nasz konkurs zatacza coraz szersze kręgi i obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej szkół ( w tym również klasy siódme szkół podstawowych). Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie równie udana i dostarczy wielu emocji i muzycznych uniesień. Muzyka to przecież „córa wszystkich muz”, która łączy pokolenia, uwrażliwia i pozwala dostarczyć wiele radości.
Fotografie wykonał: Piotr Barański
Agnieszka Kozłowska