panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Katy-Golgota Wschodu
Katy-Golgota Wschodu Drukuj E-mail
2 marca 2018 r. w Zespole Szkó Ogólnoksztaccych im. B. Chrobrego w Kodzku odbya  si  III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Katy-Golgota Wschodu”. W konkursie wzili udzia uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej w Nowej Rudzie: Konrad Gwód oraz Tomasz Kocher - uczniowie Technikum Informatycznego. Tomasz Kocher zakwalifikowa si do finau i  zaj 3 miejsce w kategorii szkó technicznych.

III Powiatowy Konkurs Historyczny  III Powiatowy Konkurs Historyczny  III Powiatowy Konkurs Historyczny

Ide konkursu jest popularyzacja wiedzy o Katyniu, uczczenia pamici ofiar stalinowskich mordów, ksztatowanie postaw patriotycznych i wraliwoci spoecznej na tle dowiadcze Polaków w czasie II wojny wiatowej wród modziey Powiatu Kodzkiego. Konkurs jest adresowany do uczniów  szkó gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z  powiatu kodzkiego.

Patronat honorowy nad konkursem objli: Dolnolski Kurator Owiaty,  Muzeum Katyskie, Stowarzyszenie ,,Dolnolska Rodzina Katyska”,  Starostwo Powiatowe w Kodzku, Instytut Pamici Narodowej – Oddzia we Wrocawiu.