panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Konkursy arrow Oglnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym
Oglnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym Drukuj E-mail
15 lutego 2018 r. odby si etap wojewódzki II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory". Druga edycja Konkursu powicona bya wyborom samorzdowym.
Sporód 67 uczniów rejonu wabrzyskiego, którzy wzili udzia w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram wybory", do etapu wojewódzkiego  zakwalifikowao si  7 uczniów, w tym ucze Noworudzkiej Szkoy Technicznej  - Tomasz Kocher.

Oglnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”  Oglnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

W etapie wojewódzkim  wzio udzia 27 uczniów  z Dolnego lska. Uczniowie pisali prac na wybrany temat.
Tomasz   Kocher ucze klasy 1a technikum informatycznego Noworudzkiej Szkoy Technicznej zaprezentowa prac pt: „Udzia wadzy sdowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowicych jednostek samorzdu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast.”
 Konkurs organizowany przez Pastwow Komisj Wyborcz i Krajowe Biuro Wyborcze jest skierowany do uczniów szkó ponadgimnazjalnych. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego – w szczególnoci wyborów samorzdowych, propagowanie idei udziau w tych wyborach oraz wiadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.