panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Warsztaty dialogu
Warsztaty dialogu Drukuj E-mail
Spacer po ,,Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyzna”
W stolicy Dolnego lska znajduje si unikalna na skal Polski i Europy „Dzielnica Wzajemnego Szacunku”, gdzie w odlegoci 300 m od siebie znajduj si kocioy: prawosawny, ewangelicki, katolicki oraz synagoga naleca do Gminy ydowskiej. Uczniowie Noworudzkiej Szkoy Technicznej w Nowej Rudzie  skorzystali z oferty edukacyjnej przygotowanej przez wrocawsk  fundacj Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyzna  i 27 marca 2018 r. odbyli z przewodnikiem spacer w tym niezwykym miejscu.

Warsztaty dialogu  Warsztaty dialogu  Warsztaty dialogu

Uczniowie  zwiedzili cztery witynie (prawosawn, protestanck, katolick, ydowsk), a take zapoznali si z obrzdami i zwyczajami czterech  wyzna, budow wity, tajnikami religii, specyfik mniejszoci narodowych. W trakcie wycieczki uczniowie  mieli okazj uzyska odpowiedzi m.in. na pytania: „Jak wyglda ydowska modlitwa? Dlaczego mczyni w religii judaistycznej powinni si modli 3 razy dziennie a kobiety mog tylko 1 raz? Kto wybiera proboszcza parafii kocioa ewangelickiego? Czy kobiety mog peni w Polsce funkcj pastora? Jak si robi ikony? Dlaczego w cerkwi jest tyle maych wiec?
Forma warsztatowego zwiedzania Dzielnicy, stanowia  okazj do zapoznania si z rónorodnoci i wielokulturowoci Wrocawia.