panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Po raz kolejny nasi elektrycy z wizyt na Politechnice Wrocawskiej
Po raz kolejny nasi elektrycy z wizyt na Politechnice Wrocawskiej Drukuj E-mail
W dniu 28.04.2018 roku grupa 15 uczniów z klas: 1aT i 3aT  technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoy Technicznej pod opiek p. Romana Gaz, wzia udzia w zajciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocawskiej w ramach projektu „Zawodowy Dolny lsk”. Tematem zaj, które realizowane byy na Wydziale Mechanicznym uczelni, byo „Sterowanie silnikiem elektrycznym w praktyce”. Na wstpie zaj laboratoryjnych, wszyscy uczniowie pisali test sprawdzajcy aktualn wiedz teoretyczn z zakresu sterowania silnikiem elektrycznym, aby ponownie po zajciach napisa ten sam test w celu sprawdzenia przyswojonej wiedzy.

Po raz kolejny nasi elektrycy z wizyt na Politechnice Wrocawskiej  Po raz kolejny nasi elektrycy z wizyt na Politechnice Wrocawskiej  Po raz kolejny nasi elektrycy z wizyt na Politechnice Wrocawskiej

Po wstpnym wykadzie   teoretycznym i pokazie multimedialnym podzielono uczniów na 4 grupy wiczeniowe i kada grupa miaa za zadanie wykonanie ukadu zasilania i sterowania silnikami: indukcyjnym jednofazowym, prdu staego oraz silnikiem krokowym. Ponadto kada grupa miaa za zadanie demonta, pomiary uzwoje oraz ponowny monta silnika indukcyjnego klatkowego. Uczniowie po raz pierwszy mogli sami zaprogramowa poprzez sterownik PLC sterowanie pracy silnika elektrycznego. Byo to cakiem nowe dowiadczenie a zarazem przedsmak tego, czego mog si nauczy kontynuujc nauk na studiach inynierskich. Kady z uczestników zaj laboratoryjnych otrzyma zawiadczenie potwierdzajce odbycie zaj politechnicznych. Zarówno koszt zaj, transport jak i wyywienie leay po stronie organizatora, a sam Projekt „Zawodowy Dolny lsk” by wspófinansowany przez Uni Europejsk ze rodków Europejskiego Funduszu Spoecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Dolnolskiego 2014-2020.