panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Sownik Pisarzy Ziemi Noworudzkiej
Sownik Pisarzy Ziemi Noworudzkiej Drukuj E-mail
        Dzie 13 kwietnia 2005 sta si witem nie tylko dla spoecznoci Noworudzkiej Szkoy Technicznej, ale i miasta Nowa Ruda oraz regionu. Do naszej szkoy na prezentacj projektu edukacyjnego „Sownik pisarzy Ziemi Noworudzkiej” przybyli niezwykli Gocie – pisarze naszej „maej ojczyzny”.

Sownik pisarzy Ziemi Noworudzkiej - okadka       

Skal przedsiwzicia doceni zarówno Burmistrz Nowej Rudy, jak i Starosta Kodzki – obejmujc patronat. Wród zaproszonych goci znaleli si bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Kodzku. Nie zabrako take dziennikarzy z: „Kuriera Przygranicznego” i „Gazety Prowincjonalnej Ziemi Kodzkiej”.
        Autorki projektu: Sylwia Gaczyska, Ewa Kawulak, Barbara Stpie wraz z uczniami dostrzegli potrzeb stworzenia takiego sownika. Krzepice jest to, e noworudzkie rodowisko literackie jest tak liczne i kreatywne. Na naszej nieurodzajnej, wydawaoby si, ziemi, yje i tworzy a 27 poetów i prozaików. Wikszo z nich zaszczycia nasz uroczysto sw obecnoci. Projekt wspótworzyo 25 uczniów z 6 klas:

Bryzik Agnieszka, Denkiewicz ukasz, Drodak Katarzyna, Jacek Martyna, Kkol Adrian, Kolenda Pawe, Koodziej Anna, Kowalczyk Ewa, Malinowski Tomasz, Miciak ukasz, Obwarzanek ukasz, Pajdak Aurelia, Procyk Dawid, Przybylska Paulina, Siwka Magdalena, Skrzypek Piotr, Stalska Anna, Staniszewska Alicja, Szymczyk Jakub, Trbecki Piotr, Volkmer Przemysaw, Wawrzyniak Emilia, Woniak Aneta, Zalwowska Gabriela, Zdral Marcin

      Przedsiwzicie wspomagali finansowo ludzie wraliwi, czujcy potrzeb wspóuczestniczenia w kulturze. Autorki projektu skadaj serdeczne podzikowania sponsorom: Panu Witoldowi Marcowi, wacicielowi „Millenium” oraz Pastwu Rogalskim.

            Nasza inicjatywa jest pionierska. Mamy nadziej, e zrealizowany w Noworudzkiej Szkole Technicznej projekt edukacyjny stanowi pocztek i zacht dla tych, którzy bd kontynuatorami propagowania kultury Ziemi Noworudzkiej.

Emocje uchwycone okiem fotoreportera:


Wpisy honorowych Goci w kronice projektu:
  Stworzony zosta multimedialny sownik na miar wspóczesnych czasów. Do zaprezentowania go szerokiej i wymagajcej publicznoci przyczynili si:  konferansjerzy – Anna Bazaa, Seweryn Karecki, Alicja Staniszewska; recytatorki – Agata Bakalarska, Daria Krakus. Opracowanie muzyczne przygotowa – ukasz Król. Nad stron techniczn czuwali – Grzegorz Szersze, Patryk Szymczak.