panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Uprawnienia energetyczne dla elektrykw
Uprawnienia energetyczne dla elektrykw Drukuj E-mail
W dniu 26 kwietnia 2018r. podobnie jak w roku ubiegym, 8 uczniów z klas  technikum elektrycznego w Noworudzkiej Szkole Technicznej pod opiek Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Gaz, przystpio do pastwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniajcego do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsugi i eksploatacji.
W tym roku egzamin odby si w naszej szkole, a komisja egzaminacyjna przyjechaa z Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT ze widnicy.  Egzamin zdali wszyscy uczniowie i uzyskali uprawnienia pozwalajce na podjcie pracy zawodowej przy obsudze i eksploatacji urzdze elektrycznych o napiciu do 1 kV.

Uprawnienia energetyczne dla elektrykw  Uprawnienia energetyczne dla elektrykw  Uprawnienia energetyczne dla elektrykw

Zdobyty dokument jest niezbdny przy wykonywaniu zawodu elektryka i uprawnia do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji do 1 kV . Uprawnienia s wane 5 lat, po czym wymagaj powtórnego egzaminu, gdy w tej dziedzinie postp techniczny jest tak szybki, e wymagane jest cige uzupenianie i kontrolowanie wiedzy technicznej.