panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST
XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST Drukuj E-mail
25 kwietnia 2018 r. w Noworudzkiej Szkole Technicznej po raz dziewitnasty  spotkali si uczniowie szkó gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby wzi udzia w  konkursie organizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kodzkiego.  
Naley podkreli, e swoj szczególn „opraw” Dyktando zawdzicza sponsorom, którym bardzo dzikujemy. S to: Starostwo Powiatowe w Kodzku, Gmina Miejska Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, Centrum Turystyczno- Sportowe Nowa Ruda oraz Matplast.

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST  XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny w NST

Zwycizcami  XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego zostali:
w kategorii szkó gimnazjalnych:
  • Ewa Dobrzycka – I miejsce (Powiatowe Gimnazjum Dwujzyczne w Kodzku)
  • Micha Spychaa – II (Szkoa Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie)
  • Daria Ociesa  –III (Szkoa Podstawowa nr 2 w Nowej Rudzie)
 w kategorii szkó ponadgimnazjalnych:
  • Karolina Janikowska – I miejsce (LO w Nowej Rudzie)
  • Kacper Bzowy – II (Zespó Szkó Alternatywnych w Kodzku)
  • Tomasz Kocher – III  (Noworudzka Szkoa Techniczna)

 Gratulujemy im sukcesu a jednoczenie dzikujemy wszystkim modym ludziom oraz ich opiekunom za udzia w konkursie, gdy swoj postaw wpisuj si oni w szczytn tradycj troski o kultur polsk, niezbdnej równie w naszych czasach, stanowicych czsto istotne zagroenie dla wartoci i jzyka, który je reprezentuje.

Na koniec sowa wdzicznoci naley równie skierowa do organizatorów Dyktanda, do Renaty Kowalskiej, Beaty Skibiskiej, Elbiety Szuby oraz do wszystkich osób, które z nimi wspópracoway: Urszuli Soninki, Marty Leniak i Agnieszki askarzewskiej.

Liczymy, e w przyszym roku modzie i nauczyciele szczególnie ywo odpowiedz na zaproszenie do NST,  choby z racji obchodów  20-lecia Konkursu.