panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.
Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo. Drukuj E-mail
To już kolejny w tym roku szkolnym wyjazd na zagraniczne szkolenie pani Doroty Kucharczyk, nauczycielki języka angielskiego w Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Tym razem w dniach 02-05 maja w Stambule (Turcja) uczestniczyła w seminarium kontaktowym zatytułowanym: "Nowe podejście do edukacji". Była jedną z 4 nauczycielek reprezentujących Polskę.

Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambułu, aby rozwijać się zawodowo.
W ramach programu eTwinning 80 nauczycieli z 12 krajów (Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji, Litwy, Łotwy, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii, Azerbejdżanu, Portugalii, Polski) spotkało się w kosmopolitycznym Stambule, aby dowiedzieć się i rozmawiać o nowych narzędziach oferowanych przez program eTwinning, które umożliwiają szkołom nawiązanie współpracy międzynarodowej i stwarzają uczniom z najodleglejszych zakątków świata możliwość współdziałania w ramach różnorodnych projektów dostosowanych do ich możliwości i zainteresowań.

Dzięki seminarium nawiązane zostały kontakty ze szkołami w Hiszpanii i Niemczech oraz opracowany został zarys projektu dotyczący środowiska naturalnego, który w przyszłości, ma szansę  zaowocować dalszą współpracą, aby uczyć uczniów otwartości na świat i inne kultury oraz wspólnie szukać rozwiązań problemów współczesnego świata i tworzyć lepsze jutro.

Filmowy skrót seminarium dostępny jest na you tube:
https://www.youtube.com/watch?v=zGHTuhGRIMM&feature=youtu.be