panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Z Nowej Rudy do Istambuu, aby rozwija si zawodowo.
Z Nowej Rudy do Istambuu, aby rozwija si zawodowo. Drukuj E-mail
To ju kolejny w tym roku szkolnym wyjazd na zagraniczne szkolenie pani Doroty Kucharczyk, nauczycielki jzyka angielskiego w Noworudzkiej Szkoy Technicznej. Tym razem w dniach 02-05 maja w Stambule (Turcja) uczestniczya w seminarium kontaktowym zatytuowanym: "Nowe podejcie do edukacji". Bya jedn z 4 nauczycielek reprezentujcych Polsk.

Z Nowej Rudy do Istambuu, aby rozwija si zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambuu, aby rozwija si zawodowo.  Z Nowej Rudy do Istambuu, aby rozwija si zawodowo.
W ramach programu eTwinning 80 nauczycieli z 12 krajów (Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji, Litwy, otwy, Hiszpanii, Sowacji, Sowenii, Azerbejdanu, Portugalii, Polski) spotkao si w kosmopolitycznym Stambule, aby dowiedzie si i rozmawia o nowych narzdziach oferowanych przez program eTwinning, które umoliwiaj szkoom nawizanie wspópracy midzynarodowej i stwarzaj uczniom z najodleglejszych zaktków wiata moliwo wspódziaania w ramach rónorodnych projektów dostosowanych do ich moliwoci i zainteresowa.

Dziki seminarium nawizane zostay kontakty ze szkoami w Hiszpanii i Niemczech oraz opracowany zosta zarys projektu dotyczcy rodowiska naturalnego, który w przyszoci, ma szans  zaowocowa dalsz wspóprac, aby uczy uczniów otwartoci na wiat i inne kultury oraz wspólnie szuka rozwiza problemów wspóczesnego wiata i tworzy lepsze jutro.

Filmowy skrót seminarium dostpny jest na you tube:
https://www.youtube.com/watch?v=zGHTuhGRIMM&feature=youtu.be