panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka na Lazurowe Wybrzee
Wycieczka na Lazurowe Wybrzee Drukuj E-mail
W kwietniu grupa 41 uczniów Noworudzkiej Szkoy Technicznej wzia udzia w wycieczce do Francji na Lazurowe Wybrzee. Uczniowie wraz z opiekunami przebywali na campingu Les Prairies de la Mer, który pooony jest w uroczym miasteczku Port Grimaud nad samym morzem.  Podczas pobytu uczniowie zwiedzili star zabytkow cz Portu, sawne z francusko-woskiej komedii z 1964, z Louisem de Funèsem w roli gównej, miasto Saint Tropez, ksistwo Monaco oraz Monte Carlo.

Wycieczka na Lazurowe Wybrzee  Wycieczka na Lazurowe Wybrzee  Wycieczka na Lazurowe Wybrzee

Uczestnicy mieli okazj pozna kultur Prowansji oraz podziwia jej rolinno, pinie, cyprysy, oleandry,  liczne jaowce, wawrzyny,  palmy, migdaowce i eukaliptusy. Poznali równie histori Lazurowego Wybrzea, zwiedzili najistotniejsze zabytki, mieli okazj sprawdzi si w rónych sytuacjach jzykowo-kulturowych, ale przede wszystkim uczy si wspópracy w grupie, dbania o wzajemne relacje, rozwizywania sytuacji trudnych, czy te dbania o porzdek swojego otoczenia. Taki wyjazd do prawdziwa lekcja ycia na progu dorosoci naszych wychowanków.