panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Spotkanie informacyjne dla absolwentów NST z Fundacją Imago
Spotkanie informacyjne dla absolwentów NST z Fundacją Imago Drukuj E-mail
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dla absolwentów Noworudzkiej Szkoły Technicznej z Fundacją Imago, które odbędzie się w dniu 03.07.2018 o godz. 11.00. Fundacja Imago realizuje projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej pt. „Nowe Horyzonty…” dla osób młodych (18-35 lat), niepracujących i nieuczących się. W ramach projektu oferujemy 30 dniowe PŁATNE STAŻE / Praktyki  w Niemczech, które są doskonałą okazją do tego, aby pod okiem praktyków,  w środowisku międzykulturowym,  nabyć niezbędne na rynku pracy doświadczenie zawodowe oraz kompetencje miękkie, społeczne i interkulturowe. Zapewniamy przygotowanie językowe i  międzykulturowe, zdobycie doświadczenia zawodowego na najwyższym poziome, a dla chętnych zdobycie dodatkowego certyfikatu zawodowego.

Spotkanie informacyjne dla absolwentów NST z Fundacją Imago   Spotkanie informacyjne dla absolwentów NST z Fundacją Imago

Jednym z naszych partnerów ponadnarodowych jest instytucja mająca wieloletnie tradycje w kształceniu na rzecz saksońskiej gospodarki, współpracująca z pracodawcami reprezentującymi znane niemieckie marki i  pracującymi w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Oferuje on staże w różnych branżach , m.in. budowlane, usługowej, hotelarsko-gastronomicznej, samochodowej, mechanicznej, produkcyjnej itd.
Drugi partner jest instytucją szkolącą w zawodach opiekuńczych i kształcącą osoby pracujące w zawodach społecznych, m.in skierowanych do dzieci, osób starszych i osób zależnych, w tym niepełnosprawnych, w których liczy się wysoki poziom edukacji jak i kształcenia praktycznego.
Zapewniamy miejsca praktyk, w których liczy się wysoki poziom edukacji jak i kształcenia praktycznego. Nasi partnerzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem umożliwiając uczestnikom projektu praktyki zawodowe na najwyższym poziomie, z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb i predyspozycji.

Co oferujemy:
•    180 godzin stażu u niemieckich pracodawców w Dreźnie – miejsce odbywania praktyki zawodowej  dostosowane do indywidualnych preferencji i predyspozycji uczestnika  (np. w branży produkcyjnej, budowlanej, elektrycznej, logistycznej, informatyczne itd.)
•    ok. 4500 zł wynagrodzenia (4 tys. na rękę) / 180 godz. pracy (obejmujące stypendium i kieszonkowe na wyżywienie)
•    Zapewniony nocleg, dojazd i ubezpieczenie zdrowotne
•    Darmowy kurs niemieckiego (różne poziomy, również dla nieznających języka) przed wyjazdem i w trakcie stażu –  90 godzin
•    Po powrocie do kraju możliwość uczestniczenia w certyfikowanym szkoleniu zawodowym (szkolenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, w czasie szkolenia przewidziane stypendium)
•    Wsparcie mentora i pośrednika pracy - przygotowanie do wyjazdu

Dla kogo?
•    mieszkańcy  woj. dolnośląskiego
•    wiek 18-35 lat
•    absolwenci szkół - nie pracujący, nie uczący się

Zapewniamy małe 8-9 osobowe grupy.

Zgłoszenia:
Tel.: 506-734-672
e-mail:
Strona internetowa: www.fundacjaimago.pl
Biuro projektu: Ząbkowice Śląskie, ul. Melioracyjna 3 , Wrocław , ul. Hallera 123


Z poważaniem
Alicja Przepiórska