panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu
Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu Drukuj E-mail
W dniu 07 września 2018 roku uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza udali się na pieszą wycieczkę, na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn. Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia, gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony.

Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu  Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu  Wycieczka drugiej klasy technik elektryk na stację elektroenergetyczną na Zatorzu

Okazuje się, że podczas takiej pieszej wycieczki można bardzo dużo dowiedzieć się o sposobie przesyłu i dostawie energii do naszych domów i nie tylko. Dzięki takiej wycieczce łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę teoretyczną oraz zbudować w sobie właściwe wyobrażenie o pracy elektryka.