panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u
Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u Drukuj E-mail
W dniu 24 wrzenia 2018 roku uczniowie klasy 1aT o specjalnoci technik elektryk pod opiek  Romana Gaza odwiedzili Zakad Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu. Poniewa pogoda bya typowo jesienna i soneczna to wycieczka do Przygórza bya piesza. W trakcie wycieczki mona byo omówi budow linii energetycznych niskiego, redniego i wysokiego napicia. W trakcie zwiedzania zakadu uczniowie mili okazje zobaczy cay cykl produkcyjny i logistyczny od dziau zaopatrzenia poprzez wszystkie etapy produkcji.

Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u  Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u  Wycieczka pierwszej klasy Technik Elektryk do ZPAS-u

Mogli zobaczy w peni zautomatyzowany park maszynowy ZPAS S.A od wykrawarek laserowych poprzez gitarki, spawalnie, lakiernie proszkow, dzia montau, pakowanie na magazynie wyrobów gotowych koczc. Ponadto jak przystao na przyszych techników elektryków, uczniowie dowiedzieli si jak wyglda instalacja zasilajca tak duego zakadu produkcyjnego poczwszy od linii zasilajcej 20 kV, transformatory, rozdzielnice a do maszyn na hali produkcyjnej. Dziki takiej wycieczce ju na pocztku nauki atwiej bdzie przyswoi sobie wiedz teoretyczn oraz zbudowa w sobie waciwe wyobraenie o pracy elektryka.