panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Drogami wiary i rozumu
Drogami wiary i rozumu Drukuj E-mail
W dniu 15 padziernika, w gmachu Wyszego Seminarium Duchownego w widnicy odbyo si II spotkanie z cyklu „Drogami Wiary i Rozumu”. Jest to program popularno-naukowy, który ma za zadanie pomóc w gbszym zrozumieniu przeywania prawd wiary. W wykadzie uczestniczyli uczniowie naszej szkoy wraz z katechet.
W tym roku tematy spotka dotyczy bd prawdy wiary: „Wierz w Jezusa Chrystusa”. Pierwszy wykad w którym modzie wzia udzia , brzmia:  „Kiedy Jezus sta si Bogiem? –  o tym czy Biblia wprost mówi o  bóstwie Jezusa”? Wykad wygosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik, biblista, wykadowca PWT Wrocaw i Uniwersytetu Wrocawskiego. Drug cz programu stanowi panel dyskusyjny. Uczniowie wracali usatysfakcjonowani i zapragnli uczestniczy w kolejnych debatach.

Drogami wiary i rozumu

Tematy i terminy  kolejnych spotka:
Wykad 2. Czy nauka moe wyjani cud eucharystyczny? Lekarz medycyny (kardiolog) o obecnoci Jezusa w Eucharystii – 10 XII 2018, poniedziaek, godz. 17.00 – lek. med. Pani Barbara Engel, kardiolog
Wykad 3: Czy s dowody na zmartwychwstanie Jezusa? – 18 II 2019, poniedziaek, godz. 17.00 – ks. dr Wojciech Wójtowicz, Rektor WSD Koszalin, wykadowca Uniwersytetu Szczeciskiego
Wykad 4: Czy Jezus móg si zakocha? Jezus – wzór mczyzny dla kobiet i mczyzn – 3 VI 2019, poniedziaek, godz. 17.00 – p. Debora Sianocka, psycholog, psychoterapeuta, Klinika Psychiatrii Dorosych, Dzieci i Modziey w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie