panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku
Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku Drukuj E-mail
W dniu 16 października 2018 roku uczniowie klasy 4AT o specjalności technik elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB, która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia.
Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Zapoznaliśmy się także ze specyfiką pracy Działu Technicznego który ma za zadanie utrzymanie ciągłości ruchu wszystkich maszyn i całego zakładu produkcyjnego. Aktywni i spostrzegawczy uczniowie zostali wyróżnieni gadżetami firmowymi. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny.

Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku  Wycieczka przedmiotowa do ABB w Kłodzku

We wrześniu 2017 roku ABB ogłosiła przejęcie GE Industrial Solutions, globalnego biznesu firmy GE w zakresie rozwiązań elektryfikacji. GE Industrial Solutions utrzymuje silne relacje z klientami w ponad 100 krajach oraz posiada zainstalowaną bazę produktów, której znaczna część znajduje się w Ameryce Północnej – największym rynku ABB.
GE prowadzi w Polsce sprzedaż swoich produktów (sprzęt RTV-AGD, chemia budowlana i kosmetyczna, urządzenia medyczne, urządzenia elektryczne dla przemysłu) oraz inwestycje w przemysł maszynowy, elektryczny i badania naukowe. Posiada trzy fabryki GE Power Controls (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), dwa zakłady GE Aviation (w Dzierżoniowie i w Bielsku-Białej) oraz Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center) w Warszawie, które obecnie zatrudnia prawie 2000 inżynierów. W 2013 roku GE Healthcare otworzyło Centrum Doskonałości IT w Krakowie.