panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow NST w projekcie AKCENT@NET
NST w projekcie AKCENT@NET Drukuj E-mail
8-9 listopada 2018r. w Kudowie Zdroju odbyy si pierwsze warsztaty  projektu Akcent@net. Uczestnikami warsztatów byli nauczyciele z polskich i czeskich szkó Euroregionu Glacensis, w tym równie z naszej szkoy – p. M.Augustynowska i p. J.Chuchla. Celem projektu jest stworzenie na caym czesko-polskim pograniczu sieci kooperacyjnej nauczycieli szkó podstawowych i ponadpodstawowych. Wytworzenie tej sieci jest kontynuacj poprzedniego projektu akcent@com, którego podstawowym zaoeniem byo rozbudzenie zainteresowania wspóprac transgraniczn wród nauczycieli.

NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET  NST w projekcie AKCENT@NET

Projekt zakada stae wymienne kadry pedagogicznej, dziki którym moliwa bdzie dodatkowa wymiana dowiadcze midzy nauczycielami. Uczestnicy stay bd mieli moliwo zapoznania si z dziaalnoci szkó po drugiej stronie euroregionu (granicy).

Innym z dziaa w projekcie jest propagowanie ciekawych miejsc, osobowoci, legend i wydarze, które zwizane s z euroregionami, w których mieszkamy  i pracujemy. W ramach projektu stworzona zostanie publikacja „Mozaika kultur na czesko-polskiej granicy” (na spotkaniu w Kudowie zajmowalimy si naszym regionem - Euroregionem Glacensis).

Ta dwujzyczna, ilustrowana publikacja znajdzie zastosowanie w szkoach jako pomoc w edukacji regionalnej, bdzie bowiem rozwija i pogbia wiedz o regionie, bdzie te impulsem do poznania ssiada i wspólnych czesko-polskich dziaa. Jako wsparcie promocji kultury Czechów i Polaków bdzie równie dostpna w centrach informacji, czy takich instytucjach jak: biblioteki, muzea itd.

Kolejne spotkanie bdzie miao miejsce w Czechach 11 i 12 kwietnia 2019r.