panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow PODSUMOWANIE DZIAA W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ
PODSUMOWANIE DZIAA W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ Drukuj E-mail
W dniach 20 – 21 listopada 2018 roku w Miejskim Osrodku Kultury miao miejsce podsumowanie prawie trzymiesicznej pracy dzieci, modziey oraz ich opiekunów. Tradycyjnie ju, jak co roku,  uczniowie NST tym razem z klasy 3a technikum pojazdów samochodowych oraz technikum informatycznego, uczestniczyli w tym ekologicznym przedsiwziciu, XXIII  Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. Pierwszego dnia uczniowie zaprezentowali poster pt. „Co z tym powietrzem?”  który zosta wyróniony. 
Na drugi dzie zaplanowana zostaa projekcja filmów i prezentacji multimedialnych VIII Seminarium Uczniowskiego dotyczcego problemów ochrony rodowiska ziemi noworudzkiej pt. ,,CZYSTE POWIETRZE NAD NOW RUD”.

PODSUMOWANIE DZIAA W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAA W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ  PODSUMOWANIE DZIAA W RAMACH XXIII NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ

Nasi uczniowie Emil Bartnicki, Maciej Oremus oraz Patryk Mrozicki zaprezentowali swój  film dotyczcy zanieczyszczenia powietrza nad Now Rud za który dostali 2 miejsce na 10 prezentacji. Poziom wystpie wiadczy o rzetelnym przygotowaniu uczestników, duym zasobie ich wiedzy i zaangaowaniu w dziaania na rzecz czystego powietrza nad Nowa Rud i jej okolicami.
Na koniec przewidziane zostay podsumowania wczeniejszych dziaa ekologicznych. By to m.in. zlot turystyczny „Spotkajmy si na wiey – Kalenica 2018”.   Miao to miejsce 27 wrzenia, kiedy to uczniowie NST dziaajcy w druynie pod nazw „Friends of Nature” (Emil Bartnicki, Weronika Brzeziska, Eryk Czerwiski, Maciej Oremus oraz Patryk Mrozicki)  w czasie spaceru na wie widokow na Kalenicy wypeniali test wiedzy o regionie oraz uczestniczyli w konkursie plastycznym polegajcy na wykonaniu logo SOWY z naturalnych elementów takich jak licie, szyszki, patyczki itp. Przygotowalimy równie na t okazj autorsk piosenk pt. „Szlimy grup Kalenickim lasem…” Po trudnych zmaganiach grupowych uczniowie odpoczli przy ognisku i wrócili do domów. 
W tym drugim dniu NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ uczniowie odebrali równie nagrody oraz dyplomy za udzia w rajdzie pieszym, gdzie druyna NST moe si pochwali I miejscem.  
Serdecznie dzikujemy p. Agnieszce askarzewskiej za opiek podczas tych wszystkich przedsiwzi oraz p. Teresie Fereyskiej za jej zaangaowanie i trud woony w przygotowanie tej wspaniaej ekologicznej przygody.
                                                                                    
 Uczniowie 3aT NST