panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Elektrycy z wycieczką w ABB w Kłodzku
Elektrycy z wycieczką w ABB w Kłodzku Drukuj E-mail
To już druga wycieczka przedmiotowa elektryków w tym roku szkolnym do ABB. W dniu 23 listopada 2018 roku, tym razem uczniowie klasy 2AT o specjalności Technik Elektryk pod opieką  Romana Głaza odwiedzili firmę z branży elektro-energetycznej ABB która przejęła w 2017 roku GE Power Controls Polska z Kłodzka. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej, łączeniowej i sygnalizacyjnej  niskiego napięcia. Na początku wycieczki zaopatrzono nas w specjalne obuwie i okulary ochronne oraz zostaliśmy przeszkoleni z zasad BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Zwiedzaliśmy kolejno: Dział Materiałowy, Magazyn Dostaw, Pakowanie, a następnie część produkcyjną gdzie prześledziliśmy cały cykl produkcyjny poszczególnych wyrobów włącznie z kontrolą jakości oraz testami wytrzymałościowymi jakim poddawane są wszystkie wyroby opuszczające linię produkcyjną. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę teoretyczną uczniów o aspekt praktyczny. Warto zaznaczyć, że pracownikami firmy ABB w Kłodzku są także mieszkańcy Nowej Rudy których spotkaliśmy na linii produkcyjnej.

Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku  Elektrycy z wycieczką w  ABB w Kłodzku

We wrześniu 2017 roku ABB ogłosiła przejęcie GE Industrial Solutions, globalnego biznesu firmy GE w zakresie rozwiązań elektryfikacji. GE Industrial Solutions utrzymuje silne relacje z klientami w ponad 100 krajach oraz posiada zainstalowaną bazę produktów, której znaczna część znajduje się w Ameryce Północnej – największym rynku ABB.
GE prowadzi w Polsce sprzedaż swoich produktów (sprzęt RTV-AGD, chemia budowlana i kosmetyczna, urządzenia medyczne, urządzenia elektryczne dla przemysłu) oraz inwestycje w przemysł maszynowy, elektryczny i badania naukowe. Posiada trzy fabryki GE Power Controls (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), dwa zakłady GE Aviation (w Dzierżoniowie i w Bielsku-Białej) oraz Centrum Projektowe EDC (Engineering Design Center) w Warszawie, które obecnie zatrudnia prawie 2000 inżynierów. W 2013 roku GE Healthcare otworzyło Centrum Doskonałości IT w Krakowie.