panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

120 dni 23 godzin 32 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 14 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7337831

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie Drukuj E-mail
2 kwietnia  2019 roku odbyła się piąta edycja Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego, zorganizowana przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie . Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz trzeci konkurs odbył się w sali widowiskowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych miasta i gminy Nowa Ruda oraz powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego.  Główne cele konkursu to: propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych.

V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie  V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. W pierwszej wystąpili soliści i zespoły szkół podstawowych i gimnazjalnych, a w drugiej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W pierwszej kategorii laureatką I miejsca została uczennica  klasy ósmej SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku Ida Szebla, która zdobyła również nagrodę publiczności ufundowaną przez poseł na Sejm RP Monikę Wielichowską, która od wielu lat chętnie wspiera inicjatywy NST. Uczennica wykonała utwór „Impossible” z repertuaru Christiny Aguillery. Występ cechowała ciekawa aranżacja utworu  i wysoki profesjonalizm tak młodej wokalistki.
II miejsce w tej kategorii zajęły uczennice Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego z oddziałami Integracyjnymi w Bożkowie Kaja Jachimowicz i Kamila Jania, które zaśpiewały utwór „Diamonds” z repertuaru Rihanny.
III miejsce wywalczyła Natalia Krycka z Miejskiego Zespołu Szkół nr 7 w Kłodzku śpiewając utwór „Human” z repertuaru ‘Rag’n’Bone Man”.
Zdobywczynią I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została Monika Millke z Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku, która zachwyciła jury utworem legendarnego zespołu Queen „Bohemian Rhapsody” i wygrała bezapelacyjnie.
Drugie miejsce zajęła uczennica LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie Julia Jaroszewska- Świtaj, która wykonała utwór „It’s oh so quiet” z repertuaru Björk.
Laureatką III miejsca zostały siostry Adrianna i Marlena Kwiatkowskie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, które wykonały utwór w języku niemieckim  „Weg von dir”.
Nagrodę publiczności w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Paulina Prochorowska z ZSZ im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, która zachwyciła swoją autorską piosenką zatytułowaną „A way home”.

Nagrody ufundowali: Powiat Kłodzki, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Gmina Wiejska Nowa Ruda, Gmina Miejska Nowa Ruda, Noworudzki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kopalna Melafiru w Tłumaczowie.

Nowości
Popularne