panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

120 dni 22 godzin 52 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 15 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 7337862

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Nauczyciele z Niemiec gomi w NST Drukuj E-mail
W pierwszych dniach kwietnia Noworudzka Szkoa Techniczna gocia dwóch nauczycieli ze szkoy zawodowej „Berufliches Schulzentrum Vogtland" w Saksonii, w ramach projektu "Mobilno kadry edukacji szkolnej - Job shadowing".
   Job shadowing, to nauka poprzez obserwacj, w celu wymiany dowiadcze i zdobycia nowych umiejtnoci. Noworudzka Szkoa Techniczna, jako organizacja przyjmujca, umoliwia kolegom z Niemiec zrealizowanie powyszego projektu. Wspóprac z nauczycielami z Saksonii rozpoczy nauczycielki jzyka niemieckiego podczas udziau w seminarium w Porto (Portugalia) w 2017 roku. Tam te powsta zarys projektu zrealizowanego w NST.

Nauczyciele z Niemiec gomi w NST  Nauczyciele z Niemiec gomi w NST  Nauczyciele z Niemiec gomi w NST

Nauczyciele uczestniczyli w zajciach z jzyka niemieckiego, jzyka angielskiego, informatyki (obserwacja innowacji pedagogicznej e-sport), obsugi konsumenta. Przygldali si pracy nauczycieli zawodowców, ale te brali czynny udzia w zajciach na warsztatach: elektrycznym i mechanicznym. Panowie zasiadali take w jury Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojzycznej, zorganizowanym przez nauczycieli NST w Miejskim Orodku Kultury, dla modziey szkó podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatu kodzkiego.
    04 kwietnia 2019 roku Panowie Lars i Hagen uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej 2 i 3 klasy technikum hotelarskiego. Gocie mieli okazj zobaczy jak funkcjonuj hotele w Polanicy Zdroju, z którymi NST wspópracuje od kilku lat. Podczas pobytu w Polanicy czekaa na nich niespodzianka - spotkanie z podrónikiem Aleksandrem Dob.
    Poza obserwacjami zaj w szkole, koledzy niemieccy zwiedzili Muzeum Górnictwa, Bazylik w Wambierzycach, wspinali si na Wie Widokow na Górze w. Anny, podziwiali krajobraz Gór Sowich, zwiedzili stolic Dolnego lska.
   Nauczyciele z Saksonii zostali bardzo serdecznie przyjci przez Dyrekcj NST - Pani Brygid Gsior oraz Pana Jerzego Kornat, oraz przez pozostaych nauczycieli i pracowników szkoy, którym dzikujemy za pomoc w organizacji tego przedsiwzicia i za okazan gocinno.
 
Magorzata Kawak,  Renata Szostak- Chmielarz

Nowoci
Popularne