panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Uprawnienia elektryczne G1 dla elektrykw !!!
Uprawnienia elektryczne G1 dla elektrykw !!! Drukuj E-mail
W dniu 11 kwietnia 2019r. podobnie jak w roku ubiegym, 7 uczniów z klas maturalnych technikum elektrycznego Noworudzkiej Szkoy Technicznej pod opiek Pani Ewy Lenarczyk i Pana  Romana Gaz, przystpia do pastwowego Egzaminu Kwalifikacyjnego „E” uprawniajcego do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku obsugi i eksploatacji. W tym roku egzamin odby si siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej – NOT w widnicy.  Egzamin wszyscy uczniowie zdali i uzyskali uprawnienia pozwalajce na podjcie pracy zawodowej przy obsudze i eksploatacji urzdze elektrycznych o napiciu do 1 kV.

Uprawnienia elektryczne G1 dla elektrykw !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektrykw !!!  Uprawnienia elektryczne G1 dla elektrykw !!!

Zdobyty dokument jest niezbdny dla kadego elektryka i uprawnia do zajmowania si eksploatacj urzdze, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji do 1 kV . Uprawnienia te s wane 5 lat po czym wymagaj powtórnego egzaminu, gdy w tej dziedzinie postp techniczny jest tak szybki , e wymagane jest cige uzupenianie i kontrolowanie wiedzy technicznej.