panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

120 dni 23 godzin 47 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 18 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7337818

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej! Drukuj E-mail
W dniu 17 maja 2019 roku w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST PARK” odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród laureatom konkursu "WSSE Tech LAB – Kreatywna i innowacyjna szkoła”.
Konkurs „WSSE Tech Lab” polegał na nakręceniu maksymalnie pięciominutowego spotu (link do filmu: https://www.facebook.com/watch/?v=2172918452793463 ) ukazującego sposób w jaki szkoła rozbudza kreatywność u młodzieży, podnosi umiejętności pracy zespołowej oraz wspiera innowacje pedagogiczne i szkolnictwo branżowe.
Według członków Kapituły, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” oraz przedsiębiorcy działający w Strefie, film stworzony przez uczniów NST w składzie: Dawid Popławski, Emil Bartnicki i Patryk Mrozicki pod czujnym okiem opiekuna projektu – pana Konrada Kałwaka znalazł się wśród zwycięzców konkursu! Pan Konrad zapytany przez jednego z fotoreporterów o podstawę sukcesu odpowiedział: „Uczymy rzeczy przydatnych! Dla Nas to chleb powszedni, bo od lat stawiamy na nowoczesność. To ważne aby absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy zdecydują się na naukę w Noworudzkiej Szkole Technicznej mogli realizować swoje pasje i zamiłowania jednocześnie ucząc się wykonywania zawodu. Jesteśmy w trakcie akcji naborowej i chcemy aby nauka w Noworudzkiej Szkole Technicznej była jak najbardziej kreatywna. Multimedia, E-SPORT, gry komputerowe, wellness, spa czy choćby język migowy to innowacje pedagogiczne, które mamy dodatkowo w naszej ofercie.”

Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!  Ogromny sukces Noworudzkiej Szkoły Technicznej!

Dzięki temu osiągnięciu NST otrzymała voucher w wysokości 17 tysięcy złotych na doposażenie pracowni informatycznej, a członkowie zwycięskiego zespołu dodatkowo nagrody o wartości 500 złotych. Oprócz uczniów i ich opiekuna w uroczystej gali brała również udział pani Brygida Gąsior – dyrektor NST, która od samego początku wspierała projekt i nie kryła ogromnego zadowolenia po finałowym rozstrzygnięciu.
Triumf w tym prestiżowym konkursie cieszy tym bardziej, iż odbył  się on pod honorowym patronatem minister edukacji narodowej oraz kuratorów oświaty: dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. Łącznie w przedsięwzięciu uczestniczyły szkoły ze 175 miejscowości, co pokazuje ogrom konkurencji oraz to, że ścieżka edukacyjna obrana przez Noworudzką Szkołę Techniczną zapewnia możliwość rozwoju ucznia tak, aby w przyszłości zdobył on zawód odzwierciedlający jego zainteresowania i zdolności, a rozszerzony program nauczania dawał solidne przygotowanie do podjęcia studiów.

Nowości
Popularne