panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.
Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków. Drukuj E-mail
Już w pierwszych dniach nauki bo 04 września uczniowie klas 1aT5 i 1aT4 o specjalności technik elektryk pod opieką Romana Głaza odwiedzili Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Nowej Rudzie. Był to ich pierwszy kontakt z tak nowoczesnym zakładem przemysłowym i to w dodatku gdzie w latach następnych nauki będą mieli swoje praktyki zawodowe. Natomiast uczniowie klasy 2aT o specjalności technik elektryk, 17 września 2019 roku też pod opieką Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn.

Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.  Wrzesień miesiącem wycieczek przedmiotowych dla elektryków.

Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje się, że podczas takiej pieszej wycieczki można bardzo dużo dowiedzieć się o sposobie przesyłu i dostawie energii do naszych domów i nie tylko. Dzięki takiej wycieczce łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę teoretyczną oraz zbudować w sobie właściwe wyobrażenie o pracy elektryka. Zebrane grzyby po drodze świadczą o tym, że wycieczka była naprawdę udana !!!