panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Wycieczka do obozu Gross-Rosen
Wycieczka do obozu Gross-Rosen Drukuj E-mail
…w naszej zbiorowej pamici musi zosta zachowana wiadomo rozmiarów Holokaustu, zaplanowanego i przeprowadzonego przez nazistów (…) Gbia grozy, ale te szczyty ludzkiego heroizmu mog sta si miar tego, do czego zdolny jest czowiek zarówno w czynieniu dobra, jak i za…”
(z deklaracji podpisanej w Sztokholmie w styczniu 2000 r. przez przedstawicieli 45 pastw)

W tym roku obchodzimy 80. rocznic wybuchu II wojny wiatowej. Mino ju osiem dekad od zbrojnej napaci Niemiec hitlerowskich na Polsk i tym samym rozptania najkrwawszego konfliktu zbrojnego XX wieku.  Aby zachowa pami o minionych wydarzeniach, 8 padziernika 2019r. uczniowie NST w Nowej Rudzie udali si z wizyt do obozu Gross- Rosen.

Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen  Wycieczka do obozu Gross-Rosen

Modzie zapoznaa si z tragiczn histori niemieckiego nazistowskiego obozu  koncentracyjnego Gross-Rosen oraz z prezentowanymi wystawami staymi i czasowymi. Celem wycieczki byo oddanie hodu bohaterom walczcym o wolno i niepodlego ojczyzny, a take przekazanie kolejnym pokoleniom pamici o martyrologii przodków.