panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

209 dni 23 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 15 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7674114

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Gra dydaktyczna w NST Drukuj E-mail
25 października 2019r. grupa uczniów technikum wzięła udział w niecodziennych zajęciach z języka niemieckiego.  Tego dnia przybyła do nas Pani Małgosia, referentka Goethe-Institut w Warszawie, która przez dwie godziny lekcyjne prowadziła grę symulacyjną, mającą na celu pomóc uczniom swobodnie odnaleźć się w sytuacjach zawodowych. Uczniowie wcielali się w rolę osób ubiegających się o praktyki w niemieckiej firmie, odgrywali rolę dyrekcji szkoły, przedstawicieli firmy, czy reporterów. Podczas pierwszej godziny lekcyjnej każda z grup zapoznawała się z niezbędnym słownictwem, wykonując liczne ćwiczenia pogłębiające znajomość leksyki. Kandydaci  ubiegający się o praktykę (praca w grupach)  mieli za zadanie wykonać i zaprezentować plakat. Wykonując to zadanie, uczyli się , jak przedstawić swoje umiejętności, kwalifikacje i kompetencje zawodowe w języku niemieckim. Następnie, każdy kandydat (każda grupa) została oceniona wg przyjętych kryteriów przez przedstawicieli szkoły i firmy. Zwycięzcą została grupa, która uzyskała największą ilość punktów, a reporterzy dokonali podsumowania całego projektu.

Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST

Zajęcia te zostały bardzo dobrze przyjęte przez naszą młodzież. W skupieniu,  miłej atmosferze  i z dużym zaangażowaniem pracowali nad swoimi zadaniami, co pozwoliło im odnieść sukces. Każdy odegrał bardzo dobrze swoją rolę.
Zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym „Niemiecki- Sukces w Zawodzie”, którego częścią jest gra, dokonały nauczycielki języka niemieckiego. Celem projektu jest uświadomienie młodzieży roli języków obcych na przykładzie języka niemieckiego zarówno w procesie edukacji jak i w planowaniu kariery zawodowej. Umiejętność posługiwania się językiem fachowym w języku obcym sprzyja rozwojowi osobistemu i zawodowemu oraz znacznie zwiększa nasze szanse na rynku pracy.

Renata Szostak-Chmielarz
Nowości
Popularne