panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Gra dydaktyczna w NST
Gra dydaktyczna w NST Drukuj E-mail
25 padziernika 2019r. grupa uczniów technikum wzia udzia w niecodziennych zajciach z jzyka niemieckiego.  Tego dnia przybya do nas Pani Magosia, referentka Goethe-Institut w Warszawie, która przez dwie godziny lekcyjne prowadzia gr symulacyjn, majc na celu pomóc uczniom swobodnie odnale si w sytuacjach zawodowych. Uczniowie wcielali si w rol osób ubiegajcych si o praktyki w niemieckiej firmie, odgrywali rol dyrekcji szkoy, przedstawicieli firmy, czy reporterów. Podczas pierwszej godziny lekcyjnej kada z grup zapoznawaa si z niezbdnym sownictwem, wykonujc liczne wiczenia pogbiajce znajomo leksyki. Kandydaci  ubiegajcy si o praktyk (praca w grupach)  mieli za zadanie wykona i zaprezentowa plakat. Wykonujc to zadanie, uczyli si , jak przedstawi swoje umiejtnoci, kwalifikacje i kompetencje zawodowe w jzyku niemieckim. Nastpnie, kady kandydat (kada grupa) zostaa oceniona wg przyjtych kryteriów przez przedstawicieli szkoy i firmy. Zwycizc zostaa grupa, która uzyskaa najwiksz ilo punktów, a reporterzy dokonali podsumowania caego projektu.

Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST  Gra dydaktyczna w NST

Zajcia te zostay bardzo dobrze przyjte przez nasz modzie. W skupieniu,  miej atmosferze  i z duym zaangaowaniem pracowali nad swoimi zadaniami, co pozwolio im odnie sukces. Kady odegra bardzo dobrze swoj rol.
Zgoszenia szkoy do udziau w projekcie edukacyjnym „Niemiecki- Sukces w Zawodzie”, którego czci jest gra, dokonay nauczycielki jzyka niemieckiego. Celem projektu jest uwiadomienie modziey roli jzyków obcych na przykadzie jzyka niemieckiego zarówno w procesie edukacji jak i w planowaniu kariery zawodowej. Umiejtno posugiwania si jzykiem fachowym w jzyku obcym sprzyja rozwojowi osobistemu i zawodowemu oraz znacznie zwiksza nasze szanse na rynku pracy.

Renata Szostak-Chmielarz