panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna arrow Wydarzenia arrow Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień Drukuj E-mail
"Łamigłówki zDolnej główki".
W dniu 13 i 14 listopada 2019 w DODN w Wałbrzychu i we Wrocławiu odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa w której uczestniczyli  także  nauczyciele Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie tj. Mirosława Kossak, Roman Głaz, Bogumiła Szostak i Rafał Polak. Konferencja była bardzo owocna i składała się z szeregu wykładów i pogadanek prezentujących system oświaty i metody pracy z uczniem zdolnym w szkołach.  W konferencji brało udział  kilkudziesięciu nauczycieli z dolnośląskich szkół oraz nauczyciele ze szkół z Niemiec, Czech, Rosji, Białorusi. Zaprezentowano szereg ciekawych wykładów i prezentacji:

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień
Prof. dr hab. Tomasz Grzyb – iGen. Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne i mniej szczęśliwe
Prof. dr hab. Krzysztof J. Szmidt – Talent to za mało: o znaczeniu pasji, wytrwałości i pogłębionych ćwiczeń w rozwoju zdolności osób wybitnych
Prof. dr hab. Janina Florczykiewicz – Zdolności twórcze i ich rozwój. Metoda warsztatu twórczego Eugeniusza Józefowskiego
PhDr. Martina Skalková – Identifying and supporting gifted pupils with behavioral and learning disorders
prof. Siergiej Tarasow  –  O systemie wspierania uzdolnień w Obwodzie Leningradzkim
dr Barbara Dobrowolska – Dziecko szczególnie uzdolnione w wielokulturowej szkole. Peregrynacje teoretyczno-praktyczne na przykładzie badań własnych

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali bogate materiały szkoleniowe. W trakcie konferencji wręczono certyfikaty dla Szkół Wspierających Uzdolnienia, były także występy uczniów uzdolnionych z wyróżnionych szkół. A wszystko to po to aby lekcje były ciekawsze, rozwijały umiejętności i wiedzę niezbędną oraz aby nasi uczniowie mogli kontynuować dalszą naukę lub aktywnie wejść na rynek pracy. Było to kolejne szkolenie z programu Zawodowy Dolny Śląsk i jest kontynuacją całego cyklu szkoleń dla nauczycieli.