panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jeste najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gocimy

Aktualnie jest 15 goci online

Statystyka

odwiedzajcych: 7501567

Nagwki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna
Poeci bez granic w NST Drukuj E-mail
Spotkania z poetami w ramach polanickiego festiwalu „Poeci bez granic” to ju tradycja w Noworudzkiej Szkole Technicznej. Uczniowie z niecierpliwoci czekaj na te wydarzenia, przygotowuj si do nich  i  chtnie w nich uczestnicz.  Przychodz, by posucha wielu ciekawych rzeczy o literaturze i nie tylko… W tym roku odwiedzili nas panowie; Szymon Koprowski, Franciszek Haber i serbski poeta Goran Lazarevicz. Spotkanie odbyo si w bibliotece szkolnej, która ledwo pomiecia zainteresowanych uczniów. Otworzya je, jak co roku, Pani dyrektor Brygida Gsior. Gocie opowiadali o swojej pracy, czytali fragmenty wierszy i odpowiadali na pytania modziey. Z wielkim zaciekawieniem nasi uczniowie suchali opowieci pana Franciszka Habera, który zwiedzi prawie cay wiat na pokadzie „Zawiszy Czarnego” i swoje dowiadczenia opisa w wielu wierszach.

   

Szymon Koprowski, który kolejny raz goci w naszych murach, opowiada o pierwszych próbach pisarskich i dowiadczeniach w trudnych latach siedemdziesitych.
Niezwykle skromnym w swoich opowieciach by Goran Lazarevicz, onierz  wojny na Bakanach, mocno dowiadczony yciowo, byy dyrektor najwikszego serbskiego banku, zdobywca wielu nagród literackich w Serbii i na wiecie.
Uczniowie wyszli ze spotkania zadowoleni i bogatsi w nowe dowiadczenia.
 
organizatorki
Beata Skibiska i Renata Kowalska
Nowoci
Popularne