panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

209 dni 13 godzin 44 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 15 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7674436

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej Drukuj E-mail

pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego

11 grudnia  2019 r. odbył się szósty Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Noworudzką Szkołę Techniczną w Nowej Rudzie. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie już po raz czwarty odbył się w sali widowiskowej. Zgłoszenia napłynęły ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych gminy Nowa Ruda oraz powiatu kłodzkiego. Głównymi celami konkursu jest między innymi propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, motywowanie do uczenia się języków obcych oraz wspieranie najzdolniejszych uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych. Konkurs odbywał się w dwóch turach. W pierwszej turze wystąpili soliści i zespoły szkół podstawowych, a w drugiej uczniowie szkół ponadpodstawowych.

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   VI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W wyniku obrad profesjonalnego jury laureatką I miejsca w kategorii szkół podstawowych została uczennica  klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach Zuzanna Kozłowska, która podbiła serca jurorów utworem „Skinny love” z repertuaru Birdy. 
II miejsce w tej kategorii zdobyła uczennica Szkoły Artystycznej „Open Vocal” w  Kłodzku Katarzyna Woźnicka, która zaśpiewała utwór z repertuaru Barbry Streisand „Woman in love”. 
Laureatką III miejsca została również uczennica  Szkoły Podstawowej im. św. Wojciecha we Włodowicach  Antonina Bałanda, która wystąpiła z utworem „Never Enough”z repertuaru Loren Allred. 
Zdobywczynią I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych  została Nikola Skóra z Zespołu Szkół Społecznych w Kłodzku,  która zaprezentowała utwór z repertuaru Adele „When we were young”. 
II miejsce w tej kategorii szkół wywalczył duet z Liceum Ogólnokształcącego im. B.Chrobrego w Kłodzku. Bartek Pacan zaśpiewał utwór „Autumn leaves” Erica Claptona, a na gitarze akompaniował mu Szymon Wejcht.
 Natomiast laureatką III miejsca została Natalia Krycka, która reprezentowała Szkołę Artystyczną „Open Vocal” w Kłodzku. Natalia zaśpiewała utwór z repertuaru Lady Gaga „Always remember us  this way”. 
Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia. Pierwsze wyróżnienie trafiło do Dominiki Aniszewskiej ze Szkoły Podstawowej w Jugowie. Uczennica wystąpiła z piosenką z filmu  Frozen „Do you want to build a snowman”. Natomiast drugie wyróżnienie zdobyła Zofia Bułeczka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupcu, która zaśpiewała piosenkę „Ice cream” z repertuaru Sary McLachlan.
Przyznano również nagrodę publiczności, którą zdobyła uczennica Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie Iweta Szymala. Uczennica klasy pierwszej technikum zaprezentowała utwór „Girl and fire” z repertuaru Alicii Keys.
Nagrody zostały wręczone przez Dyrektor Wydziału Oświaty w Kłodzku, Panią Anetę Kościuk oraz Dyrektora NST Panią Brygidę Gąsior. 
Nagrody ufundowali: Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Powiat Kłodzki, Miasto Nowa Ruda, Gmina Nowa Ruda, „Agroreg” w Nowej Rudzie, Noworudzkie Usługi Komunalne, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie, NTBS w Nowej Rudzie, Kopalnia Melafiru w Tłumaczowie,  Firma „Matplast”, Noworudzki Uniwersytet  Trzeciego Wieku, Oddział Banku PKO BP w Nowej Rudzie oraz Bank Santander. 
Następna edycja konkursu już za rok. Cieszymy się, że nasz konkurs zatacza coraz szersze kręgi i obejmuje swoim zasięgiem coraz więcej szkół. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie równie udana i dostarczy wielu emocji i muzycznych uniesień.

Agnieszka Kozłowska

Nowości
Popularne