panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakończenie roku za:

207 dni 3 godzin 39 minut

Google Ads

Sonda

Jakim kierunkiem z naszej oferty jesteś najbardziej zainteresowany(a)?
  

Gościmy

Aktualnie jest 9 gości online

Statystyka

odwiedzających: 7676956

Nagłówki RSS

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona główna
Wrześniowa wycieczka techniczna dla Techników Elektryków to już tradycja. Drukuj E-mail
Jak co roku na początku września bo już 04 września 2020 roku uczniowie klasy 2aT4 oraz 2AT5 o specjalności technik elektryk, pod opieką  Romana Głaza poszli na pieszą wycieczkę na stację elektroenergetyczną na Zatorzu. Po drodze obserwowali jak wykonane są przyłącza energetyczne do budynków mieszkalnych, sklepów oraz zakładów produkcyjnych. Jak zbudowane są napowietrzne linie energetyczne, stacje transformatorów oraz transformatory nasłupowe SN/nn. Oczywiście stację elektroenergetyczną oglądali tylko z bezpiecznej odległości z za ogrodzenia gdyż wstęp na tego typu obiekty osobom postronnym jest zabroniony. Okazuje się, że podczas takiej pieszej wycieczki można bardzo dużo dowiedzieć się o sposobie przesyłu i dostawie energii do naszych domów i nie tylko. Dzięki takiej wycieczce łatwiej będzie przyswoić sobie wiedzę teoretyczną oraz zbudować w sobie właściwe wyobrażenie o pracy elektryka.

Wycieczka elektryków  Wycieczka elektryków  Wycieczka elektryków
Nowości
Popularne