panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Branowa Szkoa I Stopnia arrow operator maszyn i urzdze odlewniczych
Operator maszyn i urzdze odlewniczych Drukuj E-mail
Operator maszyn i urzadze odlewniczych

Zgodnie z zapisami podpisanej umowy firma ZETKAMA prowadzi bdzie zajcia praktyczne dla uczniów nowej klasy, wyposay ich w ubranie robocze oraz bdzie wypacaa uczniom stypendia. Uczniowie przez trzy lata nauki bd uczy si zawodu z wykorzystaniem najnowoczeniejszych technologii stosowanych w firmie oraz uczestniczy w procesie produkcyjnym. Firma ZETKAMA to jeden z najwikszych producentów armatury przemysowej w Europie rodkowo-Wschodniej, z wasn odlewni eliwa. Oferuje ponad 2 000 wyrobów armaturowych, takich jak zawory zaporowe, zwrotne, mieszkowe, przepustnice, filtry, kurki kulowe i inne, które sprzedaje do ponad 70 krajów na caym wiecie. Dysponuje najnowsz technologi, co gwarantuje waciwy poziom realizowanych zaj praktycznych.

Absolwent szkoy prowadzcej ksztacenie w zawodzie operator maszyn i urzdze odlewniczych zostaje przygotowany do wykonywania nastpujcych zada zawodowych:
  1. przerobu masy formierskiej i rdzeniowej;
  2. wykonywania form odlewniczych;
  3. wykonywania odlewów;
  4. wybijania, oczyszczania i wykoczania odlewów;
  5. przygotowania wsadu oraz eksploatacji maszyn i urzdze do topienia stopów metali.

KWALIFIKACJA WYODRBNIONA W ZAWODZIE
MTL.02. Eksploatacja maszyn i urzdze odlewniczych