panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

0 dni 0 godzin 0 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow Akcja onkile 2021: czy nas pami
Akcja onkile 2021: czy nas pami Drukuj E-mail
Muzeum Historii ydów Polskich POLIN, z okazji 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim, ju po raz dziewity przeprowadzio akcj  spoeczno-edukacyjn  ,,onkile”.   Z powodu pandemii, tak jak w roku poprzednim, uczniowie NST przyczyli si do akcji  wirtualnie poprzez dodanie nakadki onkila na zdjcie profilowe na Facebooku. Tegoroczna akcja powicona bya  kobietom, które walczyy w powstaniu. ydówki w czasie powstania organizoway kuchnie ludowe, kolportoway nielegaln pras, opatryway rannych, byy czniczkami.

Akcja onkile

Uczniowie  uczestniczyli w rozmowach  z ekspertami na temat roli kobiet walczcych w powstaniu, wysuchali relacji uczestniczek powstania. Uczestniczyli  w premierach filmowych i literackich: filmu edukacyjnego dla  szkó ponadpodstawowych ,,Muranów – Dzielnica Pónocna”( materia w stylistyce youtuberskiej opowiadajcy histori Muranowa, dawnej dzielnicy ydowskiej w Warszawie i jej mieszkaców - pracowali z  kartami pracy), w spacerze online ,, W sukience i mundurze”, w projekcji filmu,, Nie byo adnej nadziei.”