panorama szkoły
NST  Nowa Ruda - logo szkoły
Biuletyn Iformacji Publicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowej Rudzie

Modernizacja ksztacenia zawodowego na Dolnym lsku II

PWSZ w Nysie

Advertisement

Noworudzianin

Advertisement

ZPAS Group

Advertisement

Zakoczenie roku za:

56 dni 0 godzin 49 minut

Google Ads

Zdrojowisko, poligraficzna, górnicza: Noworudzka Szkoła Techniczna
Strona gwna arrow Wydarzenia arrow ARTYSTYCZNA MAJWKA W NASZEJ SZKOLE
ARTYSTYCZNA MAJWKA W NASZEJ SZKOLE Drukuj E-mail
       Dziki wspópracy naszej szkoy z Polsko-Czesk Wysz Szko Biznesu i Sportu "Collegium Glacense" w Nowej Rudzie moglimy wzi udzia w I Spotkaniach Artystycznych, które odbyy si w dniach 15-17 maja br. Pomysodawc imprezy jest prorektor uczelni i jednoczenie nasz nauczyciel pan dr in. Zbigniew Kulas, który postanowi reaktywowa znany w latach 1971-1973 Festiwal Szkó Artystycznych.

    Do Nowej Rudy przyjechali studenci i profesorowie z krakowskiej Pastwowej Wyszej Szkoy Teatralnej im. Ludwika Solskiego, a take z Akademii Sztuk Piknych z Krakowa oraz z jej oddziau zamiejscowego we Wrocawiu. Nie zabrako równie Jerzego Stuhra, rektora PWST, który by gociem honorowym noworudzkiej Majówki Artystycznej.
     Uczniowie naszej szkoy mogli we wtorek 16 maja obejrze w sali widowiskowej Miejskiego Orodka Kultury spektakl w wykonaniu studentów wydziau aktorskiego PWST we Wrocawiu pt. "Iwona, ksiniczka Burgunda" wg W. Gombrowicza w reyserii Eweliny Paszke- Lowitzsch. Z kolei w reprezentacyjnej auli szkoy przy ul. Zdrojowisko studenci Wydziau Lalkarskiego PWST pod kierunkiem Anny Proszkowskiej wystawili sztuk pt. "Nienawidz" Marka Koterskiego, znanego reysera filmowego i teatralnego, dramaturga i scenarzysty.
     Mamy nadziej, e  przyszy rok bdzie równie bogaty w wydarzenia kulturalne i podobnie jak w tym roku dostpimy zaszczytu goszczenia w naszej szkole uczestników II Spotka Artystycznych w Nowej Rudzie.